Bayern Monachium podpisze kontrakt z Davidem de Geą? Oferta na stole

Bayern Monachium podpisze kontrakt z Davidem de Geą? Oferta na stole
Icon Sport

Władze niemieckiego klubu zdają sobie sprawę z tego, że sytuacja związana z obsadą bramki wymaga podjęcia szybkich działań. Mistrz Niemiec obserwował podczas tego okienka transferowego różnych golkiperów, ale teraz może się okazać, że Bayern Monachium podpisze kontrakt z Davidem de Geą, który pozostaje wolnym agentem.

Podstawowy bramkarz Bayernu Monachium, Manuel Neuer, doznał kilka miesięcy temu poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry. Wydawało się, że niedługo powinien być gotowy do powrotu, ale okazało się, że rekonwalescencja się przedłuża. Dodatkowo, mistrz Niemiec sprzedał Yanna Sommera do Interu Mediolan. To powoduje, że “Die Roten” pilnie potrzebują nowego bramkarza.

Bayern Monachium podpisze kontrakt z Davidem de Geą?

W mediach mówiło się o tym, że Bayern Monachium wyraził zainteresowanie Kepą Arrizabalegą, ale hiszpański bramkarz zdecydował się na przejście do Realu Madryt. Z tego względu bawarski klub zwrócił się do innego Hiszpana – Davida de Gei, któremu wygasł kontrakt z Manchesterem United.

Hiszpańska “Marca” podaje, że David de Gea otrzymał od Bayernu Monachium ofertę podpisania kontraktu. Co więcej, mistrz Niemiec nie jest jedynym zespołem, który interesuje się tym bramkarzem. Mówi się o tym, że “Die Roten” powalczą o tego piłkarza z Al-Nassr. Były gracz Manchesteru United niedługo ma podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości.

Czy Bayern Monachium podpisze kontrakt z Davidem de Geą? Na ten moment nie ma takiej pewności, a Bawarczykom na pewno zależy na czasie. Już w piątek rozpoczyna się sezon ligowy w Niemczech, a obecnie między słupkami w zespole Thomasa Tuchela stoi 35-letni Sven Ulreich. Mówiło się także, że bawarski zespół rozważa transfer Geronimo Rulliego, ale bramkarz Realu Sociedad doznał jakiś czas temu kontuzji.

David de Gea w poprzednim sezonie bronił jeszcze barw Manchesteru United. W drużynie “Czerwonych Diabłów” rozegrał w tamtych rozgrywkach 58 meczów, w których udało mu się zachować 25 czystych kont. Mimo wszystko na Old Trafford postanowili wymienić golkipera i sięgnąć po Andre Onanę z Interu Mediolan.