Bayern Monachium szuka nowego bramkarza. Na stole wielkie nazwisko

Bayern Monachium szuka nowego bramkarza. Na stole wielkie nazwisko
Icon Sport

Przedłużająca się rekonwalescencja Manuela Neuera sprawia, że Bayern Monachium szuka nowego bramkarza. Okazuje się, że mistrz Niemiec ruszy po najdroższego golkipera w historii futbolu. Ten ruch ma być priorytetem dla trenera bawarskiego zespołu, Thomasa Tuchela, który już wcześniej w swojej karierze pracował z tym zawodnikiem.

Manuel Neuer kilka miesięcy temu doznał bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. Wydawało się, że Niemiec da radę wrócić na początek nowego sezonu, ale teraz okazuje się, że może to potrwać trochę dłużej. Co więcej, Bayern Monachium pozbył się niedawno Yanna Sommera, który dotychczas zastępował w bramce Manuela Neuera.

Bayern Monachium szuka nowego bramkarza. Kepa Arrizabalaga celem Bawarczyków

Matteo Moretto podaje, że to Kepa Arrizabalaga jest tym bramkarzem, na którego pozyskanie nalega najbardziej Thomas Tuchel. Co więcej, ponoć rozpoczęły się już negocjacje między dwoma klubami i ta sprawa ma nabierać rozpędu.

Wcześniej mówiło się o tym, że mistrz Niemiec interesuje się innymi zawodnikami. Wspominano między innymi o takich nazwiskach jak David Raya czy Robert Sánchez, ale wiele wskazuje na to, że ci bramkarze wolą nadal występować w lidze angielskiej.

Kepa Arrizabalaga to obecnie najdroższy bramkarz w historii futbolu, choć jego transfer miał miejsce 5 lat temu, bo w sierpniu 2018 roku. Chelsea zapłaciła Athletikowi za piłkarza aż 80 mln euro, ale kariera Hiszpana nie dorównała tej wysokiej cenie. Jego przygoda na Stamford Bridge nie była kolorowa i zdarzało się, że golkiper tracił miejsce w podstawowym składzie.

Bayern Monachium szuka nowego bramkarza i wiadomo, że teraz Kepa Arrizabalaga jest wart o wiele mniej niż wtedy, kiedy przechodził do “The Blues”. Kontrakt reprezentanta Hiszpanii wygasa 30 czerwca 2025 roku, więc to prawdopodobnie również wpłynie na cenę. W ostatnim sezonie hiszpański bramkarz trochę pograł. Udało mu się zaliczyć w Chelsea 39 spotkań, a w 12 z nich zachował czyste konto.