Bayern ze zwycięstwem w Der Klassikerze i kolejnym mistrzostwem kraju. Lewy trafia po raz 33. [WIDEO]

Tak się złożyło, że rezultat najbardziej prestiżowego meczu w całym sezonie Bundesligi miał tym razem rozstrzygać o tym, czy kolejne mistrzostwo kraju ponownie powędruje do stolicy Bawarii. Wagę tego starcia można było zauważyć już od pierwszego gwizdka sędziego Daniela Sieberta, gdyż gospodarze starali się zaznaczyć swoją wyższość niemal od razu po rozegraniu piłki z koła środkowego.

Jeden z takich huraganowych ataków zakończył się zdobyciem gola przez Serge Gnabry'ego, który był zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci na boisku podczas tego hitowego pojedynku. Przy odrobinie szczęścia niemiecki atakujący miałby nawet na swoim koncie dwa trafienia, jednakże druga z bramek po interwencji systemu VAR została anulowana z uwagi na pozycję spaloną.

Oprócz Gnabry'ego swoje “trzy grosze” do historycznej wygranej dołożyli także Robert Lewandowski oraz Jamal Musiala. Reprezentant Polski swojego 33 gola w bieżących rozgrywkach strzelił oczywiście po dwójkowej akcji z Thomasem Mullerem.

Mimo stosunkowo słabego sezonu w wykonaniu Die Roten 32. tytuł mistrzowski oficjalnie wędruje więc na ich konto. Czy oznacza to zatem, że w Bundeslidze nadal nie ma mocnych na hegemona z Monachium? Wszystko na to wskazuje.

Karol Linetty opuści Torino?