Brazylia rozbiła Boliwię. Neymar przeszedł do historii [WIDEO]

Brazylia rozbiła Boliwię. Neymar przeszedł do historii [WIDEO]
Icon Sport

Choć poprzednie mistrzostwa świata zakończyły się nie tak dawno, to w Ameryce Południowej już walczą o awans na kolejną taką imprezę, która w 2026 roku odbędzie się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. W swoim pierwszym meczu eliminacji Brazylia robiła Boliwię 5:1.

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, Fernando Diniz, potraktował ten mecz bardzo poważnie, posyłając do boju swoich najlepszych graczy. Na placu gry zameldowali się tacy zawodnicy jak Casemiro, Raphinha, Neymar, Rodrygo czy Bruno Guimaraes. Jak się okazało, był to dobry wybór, ponieważ “Canarinhos” pewnie zdobyli trzy punkty.

Brazylia rozbiła Boliwię. 6 goli w meczu “Canarinhos”

Spotkanie mogło rozpocząć od szybkiego gola dla Brazylii. Za zagranie piłki ręką podyktowano gospodarzom rzut karny. Do piłki podszedł Neymar i zmarnował jedenastkę, którą obronił bramkarz gości. W 24. minucie było już jednak 1:0. Strzał Raphinhi został zablokowany, piłka trafiła do Rodrygo, który otworzył wynik tej rywalizacji.

Druga połowa rozpoczęła się od drugiego gola dla Brazylii. Z piłką w polu karnym znalazł się Raphinha i strzałem po ziemi podwyższył wynik meczu. Chwilę później było już 3:0. Bruno Guimaraes podał do Rodrygo, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i bardzo pewnie skompletował swój dublet w tym spotkaniu.

W 61. minucie miała miejsce historyczna chwila dla brazylijskiego futbolu. Gola po uderzeniu z okolicy 13. metra zdobył Neymar, który pobił Pelego i stał się tym samym najlepszym strzelcem swojej reprezentacji. Gościom udało się odpowiedzieć, przeprowadzając skuteczny kontratak, ale potem jeszcze jedną bramkę zdobył nowy piłkarz Al-Hilal, wykorzystując podanie z prawej strony. To oznacza, że Neymar ma obecnie 79 goli dla “Canarinhos”.

Brazylia rozbiła Boliwię i oprócz zdobycia kompletu punktów, na pewno wielkim wydarzeniem było dla “Canarinhos” pobicie rekordu strzeleckiego przez Neymara. Gracz Al-Hilal będzie miał okazję wyśrubować te liczby już w środę o 04:00 czasu polskiego. Jego zespół zmierzy się z Peru w drugim meczu eliminacji.