Cezary Kulesza podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski

Cezary Kulesza podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski
Icon Sport

Już niebawem wszystko będzie jasne w kontekście tego, kto poprowadzi Biało-Czerwonych po tym, jak ze stanowiskiem pożegnał się Fernando Santos. Wcześniej w polskich mediach pojawiła się informacja, że w środę o 12:00 zostanie podane nazwisko następcy Portugalczyka, ale już ponoć Cezary Kulesza podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski.

W poniedziałek odbyło się spotkanie w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie debatowano na temat tego, kto powinien zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W mediach mówi się o tym, że dwoma najpoważniejszymi kandydatami do objęcia tego stanowiska są Marek Papszun oraz Michał Probierz.

Cezary Kulesza podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski. Probierz czy Papszun?

Portal Meczyki.pl poinformował, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, bardzo lakonicznie odniósł się do kwestii nowego szkoleniowca reprezentacji. Prezes miał tylko powiedzieć, że już “dokonał wyboru”.

Wcześniej ponoć dyrektor federacji, Marcin Dorna, miał przeprowadzić prezentację obu kandydatów na to stanowisko, przedstawiając ich mocne oraz słabe strony. Nie wiadomo, kto wypadł podczas tej “rywalizacji” lepiej, ale przecieki, które się pojawiają, sugerują, że Michał Probierz ma mieć przewagę na tej ostatniej prostej.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował we wtorek, że w środę w samo południe odbędzie się konferencja prasowa z udziałem nowego selekcjonera reprezentacji Biało-Czerwonych. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na kanale “Łączy nas piłka”.

Choć Cezary Kulesza podjął decyzję ws. selekcjonera reprezentacji Polski, to nie jest ona jeszcze znana wszystkim osobom z zarządu PZPN-u. Dwie godziny przed konferencją działacze mają zostać poinformowani o wyborze kandydata, a potem prezes ma zadzwonić do przyszłego selekcjonera Biało-Czerwonych.

Niezależnie od tego, kto obejmie to stanowisko, to będzie miał bardzo mało czasu do tego, aby przygotować się do pracy z reprezentacją. Polacy już w październiku zmierzą się z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Te spotkania odbędą się odpowiednio 12.10 oraz 15.10.