Co najmniej szesnastu zawodników w kadrze LKPS

Działacze Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki, na czele z prezesem klubu Krzysztofem Skubiszewskim, zamierzają zrobić wszystko, aby stać się wiodącą marką siatkarską na Lubelszczyźnie. Czy ich działania przyniosą skutek?

Cały czas rozmawiamy ze sponsorami – rozpoczął Krzysztof Skubiszewski. Wszystko jest na dobrej drodze ku temu, abyśmy w nowym sezonie, bez problemu rozpoczęli rywalizację w III lidze.

W tej chwili najważniejsze sprawy dla klubowych działaczy to znalezienie odpowiedniej hali, podpisanie umów ze sponsorami, a także dopięcie kwestii personalnych. Nasza kadra będzie bardzo szeroka. Część zawodników łączy sport z obowiązkami zawodowymi, dlatego musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Cieszy nas, że siatkarze nie boją się rywalizacji i są gotowi podjąć walkę o miejsce w składzie, przy tak licznej obsadzie -sprecyzował prezes Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki.

Według naszych najnowszych informacji kadra zespołu ma liczyć co najmniej szesnastu zawodników! W poprzednim sezonie zdarzało nam się wiele kontuzji, tym razem chcemy ubezpieczyć się na takie nieprzewidziane wypadki – wyjaśnił Skubiszewski.

O sile rozegrania w lubelskim zespole stanowić mają Sebastian Hałas i Łukasz Bieńko. Ten drugi występował ostatnio w Cukrowniku Lublin. Zainteresowany grą w LKPS-ie jest jeszcze jeden rozgrywający z regionu, jednak prowadzone są rozmowy z jego macierzystym klubem.

Na środku siatki występować będą Wojciech Gajosz (Tempo Chełm) i Michał Ciupa (Cukrownik Lublin). Dodatkowo klub chce zatrzymać jednego ze środkowych, który występował w Lublinie w ubiegłym sezonie, a z kolejnym siatkarzem trwają jeszcze negocjacje.

W ataku prym wiedli będą Grzegorz Łuszczewski i Łukasz Kostrzewa (Pekpol Ostrołęka). Działacze chcieliby mieć w swoim zespole docelowo trzech atakujących.

Największe bogactwo panować ma na przyjęciu. Tutaj do dyspozycji będzie prawdopodobnie minimum sześciu siatkarzy! Piotr Bielicki, Paweł Toborek i Grzegorz Chodorowski to zawodnicy, którzy reprezentowali LKPS w poprzednich rozgrywkach. Ponadto do zespołu dołączy Adrian Golianek (Politechnika Lubelska). Wciąż trwają negocjacje z Wojciechem Mospinkiem z Cisów Nałęczów, który jest zainteresowany grą w Lublinie. Dodatkowo działacze przymierzają do drużyny jeszcze dwóch przyjmujących z klubów z regionu.

Jako libero w Lubelskim Klubie Przyjaciół siatkówki zagra Andrzej Bieńko z Cisów. Rozmowy prowadzone są także z Tomaszem Kijakiem, który bardzo dobrze radził sobie w ubiegłym sezonie w barwach lubelskiego klubu.

Działaczy LKPS czeka jeszcze podjęcie bardzo ważnej decyzji – kto poprowadzi zespół w nowym sezonie? W tej kwestii jest jeszcze za wcześnie, aby się wypowiadać – kończy prezes, Krzysztof Skubiszewski.