Erik Expósito zapisał się w historii Ekstraklasy. Hiszpan się nie zatrzymuje

Erik Expósito zapisał się w historii Ekstraklasy. Hiszpan się nie zatrzymuje
Icon Sport

Wydaje się, że w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce miano niespodzianki początku sezonu mógł zyskać Śląsk Wrocław. Oprócz świetnych wyników drużynowych, warto także zwrócić uwagę na występy i statystyki poszczególnych piłkarzy. Dla przykładu, napastnik dolnośląskiego zespołu Erik Expósito zapisał się w historii Ekstraklasy.

Obecnie podopieczni Jacka Magiery zajmują pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy. W ostatniej kolejce po dramatycznym meczu udało im się pokonać ŁKS Łódź. Również pierwszą lokatę, ale pod kątem strzelonych bramek w lidze okupuje Erik Expósito. Hiszpan jak na razie zdobył 12 goli. Drugie miejsce należy do Pedro Henrique z Radomiaka Radom i Bartłomieja Wdowika z Jagiellonii Białystok. Obaj do tej pory strzelili po 8 bramek.

W jaki sposób Erik Expósito zapisał się w historii Ekstraklasy?

Erik Expósito ma za sobą świetny październik. Napastnik lidera Ekstraklasy punktował w spotkaniach z Górnikiem Zabrze oraz Legią Warszawa (w tym meczu zdobył dwa gole). Ta dyspozycja spowodowała, że hiszpański napastnik ponownie został wybrany piłkarzem miesiąca w Ekstraklasie.

Dla hiszpańskiego napastnika jest to trzecie tego typu wyróżnienie z rzędu, ponieważ zdobył tę nagrodę również za wrzesień i sierpień. Jest tylko jeden zawodnik w historii, który może pochwalić się takim osiągnięcie. Mowa o Nemanji Nikoliciu.

Erik Expósito zapisał się w historii Ekstraklasy, zdobywając trzy razy z rzędu nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca. Pozostaje nam czekać, by się przekonać, czy Hiszpan da radę utrzymać tak dobrą dyspozycję. Podopieczni Jacka Magiery już w piątek zagrają na wyjeździe Cracovią, potem czeka ich spotkanie z Radomiakiem Radom, a 3 grudnia prawdziwy test przeciwko Rakowowi Częstochowa.

Śląsk Wrocław jest pierwszym klubem spoza Hiszpanii, w którym gra Erik Expósito. Hiszpański napastnik trafił do wrocławskiego zespołu w 2019 roku z Las Palmas Atlético. Jego obecna umowa z liderem Ekstraklasy wygasa z końcem tego sezonu.

Zobacz też: Robert Lewandowski notuje fatalną passę. Pierwszy raz od 2010 roku