Erling Haaland znów pobił rekord

Erling Haaland znów pobił rekord

Erling Haaland regularnie wydłuża listę osiągnięć. Utalentowany zawodnik pobił kolejny rekord. Uczynił to przy okazji sobotniego meczu, w którym Manchester City pokonał Bournemouth 4:1. 

Erling Haaland znów przeszedł do historii

Erling Haaland już wielokrotnie udowadniał, że granice dla niego nie istnieją! Potrzebował tylko 24 występów w Premier League, by zapisać się na kartach historii Manchesteru City.

22-letni zawodnik w ostatnim starciu z AFC Bournemouth po raz 27. w bieżącym sezonie wpisał się na listę strzelców. W związku z tym stał się najskuteczniejszym zawodnikiem “Obywateli” w pojedynczym sezonie Premier League. To niewątpliwie spory sukces.

Dotychczasowym rekordzistą był Sergio Aguero. Jego najlepszy wynik wynosił 26 bramek. Argentyńczyk zdobył tyle goli dla Manchesteru City w sezonie 2014/2015. Wówczas został królem strzelców Premier League.

Tymczasem Haaland ma już na koncie wspomniane 27 trafień. Czy w związku z tym zostanie królem strzelców? Niewątpliwie jest to wielce prawdopodobne. Taki rezultat dawałby mu koronę króla w… 19 z 30 rozegranych do tej pory sezonów Premier League.

Jest praktycznie pewne, że Erling Haaland jeszcze podkręci ten wynik. Mamy przecież dopiero luty. Do zakończenia rozgrywek ligowych Manchesterowi City pozostało aż trzynaście spotkań. Jest więc mnóstwo czasu na to, by zdobywać kolejne gole. Haaland na pewno niejednokrotnie będzie zachwycać swoimi występami. Jest prawdziwą zmorą defensyw przeciwnych zespołów – trudno go zatrzymać, oj trudno!