Mistrzostwa Świata w Planicy 2023: Mocne słowa Graneruda

Mistrzostwa Świata w Planicy 2023: Mocne słowa Graneruda

Bez dwóch zdań, Halvor Egner Granerud jest największym przegranym sobotniego konkursu Mistrzostw Świata w Planicy 2023 na skoczni normalnej. Złoty medal zdobył Piotr Żyła, srebrny Andreas Wellinger, a brązowy Karl Geiger. Lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud uplasował się dopiero na… odległym 11. miejscu. Po konkursie Norweg nie krył swojego rozczarowania. Dosadnie skomnetował sens rozgrywania Mistrzostw Świata w skokach narciarskich na skoczniach normalnych.

Granerud grzmi po konkursie. “Parodia skoków Narciarskich”

Halvor Egner Granerud po nieudanym dla siebie sobotnim konkursie skoków na Mistrzostwach Świata w Planicy udzielił wywiadów kilku norweskim dziennikarzom. Co ciekawe, nie koncentrował się wyłącznie na swoich słabych skokach, a usprawiedliwienia szukał gdzieś indziej.

“Myślę, że wiele konkursów było dużo sprawiedliwszych” – przyznał Halvor Egner Granerud w rozmowie z “Verdens Gang”. Jeszcze mocniejszych słów użył w wywiadzie dla telewizji “NRK”. “To parodia skoków narciarskich. Naprawdę szkoda, że takie rzeczy przydarzają się na mistrzostwach świata.” – podsumował lider Pucharu Świata.

Cóż, szkoda tylko, że Halvor Egner Granerud nie wziął pod uwagę swojej dyspozycji. Ta nie była najlepsza, ale łatwiej szukać usprawiedliwienia, tłumacząc, że “to parodia skoków narciarskich”. Oj, Panie Norweg.