Fernando Santos ogłosił powołania na mecze z Wyspami Owczymi i Albanią

Fernando Santos ogłosił powołania na mecze z Wyspami Owczymi i Albanią
Icon Sport

Selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos ogłosił listę powołanych na wrześniowe mecze eliminacji Euro 2024, w których reprezentacja Polski zagra z Wyspami Owczymi i Albanią. Powołania Fernando Santosa zaskoczyły. Są trzy nazwiska, których nikt raczej sie nie spodziewał.

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Wyspami Owczymi i Albanią

Oto kadra Polski na mecze eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Albanią:

Bramkarze:

Drągowski
Skorupski
Szczęsny

Obrońcy:

Bereszyński
Cash
Kędziora
Bednarek
Dawidowicz
Kiwior
Wieteska

Pomocnicy:

Kozłowski
Krychowiak
Slisz
Linetty
Szymański Damian
Szymański Sebastian
Zieliński
Grosicki
Kamiński Jakub
Benedyczak
Skóraś
Zalewski

Napastnicy:

Lewandowski
Milik
Świderski

Fernando Santos zdecydował się na powrót do kadry Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego. Uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski znalazł także Adrian Benedyczak. Na liście powołanych brakuje za to między innymi Dawida Kownackiego.

Przypomnijmy, że we wrześniu reprezentacja Polski rozegra dwa mecze w eliminacjach Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku. Na początek biało-czerwoni zmierzą się 7 września z Wyspami Owczymi. Do tego pojedynku dojdzie na PGE Narodowym w Warszawie. Trzy dni później, a więc 10 września, reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Albanią. Warto też przypomnieć, że podopieczni Fernando Santosa po trzech rozegranych meczach eliminacyjnych mają w dorobku zaledwie trzy punkty. Polska w tabeli grupy E wyprzedza jedynie Wyspy Owcze.