Grzegorz Krychowiak znowu z dubletem. Polak został bohaterem

Grzegorz Krychowiak znowu z dubletem. Polak został bohaterem
Icon Sport

Choć były już reprezentant Polski występuje na co dzień w Arabii Saudyjskiej, to co jakiś czas docierają do nas wieści o tym, że pokazuje się z dobrej strony, przynajmniej pod kątem strzeleckim. Grzegorz Krychowiak znowu z dubletem to wydarzenie, które może zaskoczyć, biorąc pod uwagę, że mówimy jednak zawodniku występującym w pomocy. Dzięki tym dwóm bramkom jego Abha zdołała pokonać Al Fateh 2:1 i uciec ze strefy spadkowej.

Jest to na pewno miła odmiana, ponieważ w poprzedniej kolejce zespół Grzegorza Krychowiaka został skompromitowany. W starciu z Al Nassr, gdzie występują między innymi Cristiano Ronaldo czy Sadio Mane, Abha przegrała aż 0:8. Jak widać, w następnej serii gier drużyna Polaka dała radę odpowiednio zareagować.

Dublet Grzegorza Krychowiaka. Świetna forma strzelecka

Już sam początek meczu Abhy z Al Fateh świetnie rozpoczął się dla polskiego pomocnika, ponieważ Grzegorz Krychowiak trafił do siatki w 6. minucie. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, ponieważ udało im się doprowadzić do wyrównania za sprawą Cristiana Tello, grającego kiedyś w FC Barcelonie. Trzy minuty później Grzegorz Krychowiak ponownie mógł się cieszyć z gola, który okazał się decydujący.

Grzegorz Krychowiak znowu z dubletem potwierdził swoją świetną formę strzelecką w tym sezonie. W tych rozgrywkach były reprezentant Polski rozegrał 29 meczów, w których udało mu się zdobyć łącznie 8 goli i dołożyć do tego jedną asystę. Co ciekawe, możemy mówić o drugim spotkaniu, w którym pomocnik dwukrotnie trafiał do siatki. Były piłkarz Sevilli czy PSG jest najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Niezależnie od tego, zespół Grzegorza Krychowiaka wciąż walczy o utrzymanie w Saudi Pro League. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu z Al Fateh Abha dała radę opuścić strefę spadkową, ale jest to kwestia jednego punktu. W następnym meczu drużyna Polaka zmierzy się na wyjeździe z Al Szabab.