Ile zarobił Hubert Hurkacz za zwycięstwo w ATP Estoril?

Ile zarobił Hubert Hurkacz za zwycięstwo w ATP Estoril?
Icon Sport

Polski tenisista rozegrał bardzo udany turniej, a zwieńczeniem tego była wygrana w finale przeciwko Pedro Martinezowi. Ile zarobił Hubert Hurkacz za zwycięstwo w ATP Estoril?
Choć kwoty w portugalskiej imprezie nie powalały, to i tak wrocławianin może mówić o sporym sukcesie.

Warto zwrócić uwagę na to, że w trakcie portugalskiego turnieju Hubert Hurkacz był jednym z faworytów. Spoglądając na ranking ATP, wśród uczestników wyżej od Polaka był tylko Casper Ruud, ale on nie dał rady awansować do finału i pożegnał się z imprezą w półfinale, przegrywając właśnie z Pedro Martinezem.

Hubert Hurkacz wygrał w ATP Estoril. Ile zarobił?

Od początku swojej przygody w tej edycji ATP Estoril Hubert Hurkacz pokazywał się z dobrej strony. Najpierw wyszedł zwycięsko z pojedynku z Janem Choinskim. W ćwierćfinale pokonał Pablo Llamasa Ruiza, a w półfinale Polak okazał się lepszy od Cristiana Garina. Do zwycięstwa pozostał już tylko jeden krok i w niedzielnym finale wrocławianin nie dał szans Pedro Martinezowi, wygrywając ostatecznie 6:3, 6:4.

Ile zarobił Hubert Hurkacz za zwycięstwo w ATP Estoril? Biorąc pod uwagę wszystkie tenisowe imprezy, to tutaj pula nagród zdecydowanie nie była najwyższa. Za tę wygraną polski tenisista otrzymał dokładnie 88 125 euro. Według kursu przypadającego na dzień rozgrywania finału daje to mniej więcej 377 545 zł.

Warto pamiętać o tym, że nagroda pieniężna nie jest jedynym benefitem, na jaki może liczyć Hubert Hurkacz. Wrocławianin za to zwycięstwo otrzymał także 250 punktów w rankingu ATP. Dzięki temu polski tenisista awansuje w tym zestawieniu. Nasz zawodnik będzie teraz zajmował ósmą pozycję.

Hubert Hurkacz mimo zwycięstwa w Estoril nie może liczyć na zbyt długi odpoczynek, ponieważ właśnie rozpoczyna się ATP Monte Carlo. Pierwszym przeciwnikiem Polaka będzie Jack Draper zajmujący 39 pozycję w rankingu ATP.