Hansi Flick odejdzie z reprezentacji Niemiec? Znamy potencjalnych następców

Hansi Flick odejdzie z reprezentacji Niemiec? Znamy potencjalnych następców
Icon Sport

Nasi zachodni sąsiedzi muszą radzić sobie z nieprawdopodobnym kryzysem w swojej kadrze narodowej. Kolejna kompromitacja w wykonaniu “Die Mannschaft” spowodowała, że być może Hansi Flick odejdzie z reprezentacji Niemiec. “Bild” opublikował już nawet listę potencjalnych następców byłego trenera Bayernu Monachium.

Reprezentacja Niemiec przygotowuje się do Euro 2024, ale nie musi brać udziału w eliminacjach, ponieważ ten turniej odbędzie się u nich i zostali automatycznie zakwalifikowani jako jego gospodarz. Dlatego Niemcy rozgrywają mecze towarzyskie, ale one nie idą po ich myśli, ponieważ nie wygrali żadnego z pięciu ostatnich, a w sobotnim doznali upokarzającej porażki z Japonią 1:4.

Hansi Flick odejdzie z reprezentacji Niemiec? Oni mogą go zastąpić

Choć Hansi Flick ma kontrakt, który obowiązuje aż do 30 czerwca 2024 roku, istnieje coraz większa szansa na to, że zostanie on rozwiązany szybciej, aby jeszcze ktoś inny mógł przygotować reprezentację Niemiec do zbliżającego się turnieju.

“Bild” opublikował listę trenerów, którzy mogliby zastąpić Hansiego Flicka na tym stanowisku. Znajdują się na niej takie nazwiska jak: Jurgen Klopp (Liverpool), Julian Nagelsmann (bez klubu), Olivier Glasner (bez klubu), Miroslav Klose (bez klubu), Jurgen Klinsmann (reprezentacja Korei Południowej), Louis Van Gaal (na emeryturze), Matthias Sammer (dyrektor Borussii Dortmund), Rudi Voeller (dyrektor sportowy kadry), Zinedine Zidane (bez klubu), Lothar Matthaus (bez klubu).

Na razie nie ma jeszcze pewności co do tego, czy Hansi Flick odejdzie z reprezentacji Niemiec, ale osoby ze związku nie popierają selekcjonera tak, jak jeszcze jakiś czas temu. Czasu na reakcję i zmiany w grze drużyny były trener Bayernu Monachium nie ma zbyt dużo, ponieważ już we wtorek reprezentacja Niemiec zmierzy się na własnym stadionie z Francją, a więc ze zdecydowanie silniejszym rywalem niż Japonia, przynajmniej na papierze. Nie wydaje się jednak, aby Hansi Flick stracił pracę jeszcze przed rozegraniem tego meczu, choć niczego nie można wykluczyć.