High League. To koniec? ABW zablokowała środki organizacji

High League. To koniec? ABW zablokowała środki organizacji

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się nikt. Za niespełna trzy tygodnie ma odbyć się kolejna gala High League, a tymczasem Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała środki spółki, stojącej za organizacją. Chodzi o powiązania High League z Rosją i Czeczenią. Co dalej z High League? Czy to koniec?

High League ma kłopoty. ABW blokuje środki

“Na wniosek Szefa ABW, Minister Spraw Wewnętrznych Rzeczypospolitej Polskiej podjął decyzję o zamrożeniu środków finansowych i innych zasobów gospodarczych spółki High League.” – czytamy na łamach TVP Sport. To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili.

Przypomnijmy, że twarzą High League jest Malik Montana, a na galach występują tacy zawodnicy, jak Artur Szpilka, Tomasz Sarara, pashaBiceps czy Mateusz Don Diego Kubiszyn. Co dalej z High League? Czy to koniec? Na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie, ale jest to z pewnością sytuacja bez precedensu.

“W oświadczeniu opublikowanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych czytamy, że rzeczywistymi beneficjentami spółki są obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev oraz jego siostra, Diana Edelbieva. Rodzina ma ponoć utrzymywać relacje z Kadyrowem.” – czytamy na łamach TVP Sport, który cytuje uzasadnienie decyzji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

“Kadyrow znajduje się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Kadyrowa zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich ma odbywać się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki” – uzasadnia z kolei ABW.