Kubańczyk vs Alberto na gali High League 7

Kubańczyk vs Alberto na gali High League 7

17 czerwca 2023 roku dojdzie do kolejnego wydarzenia organizacji High League. Gala oznaczona numerem 7 odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie. Organizacja dowodzona przez Malika Montana podała własnie zestawienie, które będą mogli obejrzeć fani MMA. Na czerwcowej gali skrzyżują ze sobą rękawice Alberto oraz Kubańczyk.

Umocnienie pozycji po debiucie

Alberto ma za sobą debiut na gali Highe League 3 gdzie po długim i wyczerpującym pojedynku pokonał na punkty Marcina Dubiela. Pojedynek ten okazał się dla Dubiela trampoliną do dalszych sukcesów we freak fightach. Od momentu porażki z Simao stoczył 3 walki i wszystkie wygrał. Pozostaje pytanie czy równie dobrze będzie sobie radził Alberto, który zaprezentował się w starciu z Dubielem bardzo dobrze. Pokazał dominację w stójce, bardzo wysokie jak na warunki freak fightów umiejętności techniczne. Musiał również odnosić się do defensywy zapaśniczej a i sam inicjował walkę w parterze co zaskoczyło wielu obserwatorów. Finalnie o wygranej zadecydowała również przewaga warunków fizycznych na korzyść Alberto, która w walce z Kubańczykiem będzie dużo mniejsza.

Długo wyczekiwany powrót

Kubańczyk to jeden z pierwszych zawodników w organizacjach freak fightowych, który prezentował solidne umiejętności w sportach walki. Jakub Flas ma za sobą stary w formule kickbokserskij, więc jego umiejętności na tle przeciwników, którzy byli kompletnymi amatorami wyglądały bardzo imponująco. Czerwcowa walka będzie dla Kubańczyka debiutem na High League. Dotychczas walczył on tylko dla organizacji Fame MMA. Stoczył dla nich trzy pojedynki, wszystkie wygrał. Na rozkładzie ma włodarza Michała Boxdela Barona, Matuesza L Pro Lapota, z którym wyrównał osobiste porachunki oraz Marcina Malczyńskiego. Od 2 lat nie mieliśmy okazji podziwiać Kubańczyka w klatce, więc nadchodząca walka na pewno będzie cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem.

Świetny układ styli

Obaj Panowie są zawodnikami, którzy preferują walkę w stójce. Jest to niewątpliwie zapowiedź bardzo interesującej walki, każdy z fanów uwielbia oglądać mocne wymiany na nogach a na to właśnie zanosi się w tej walce. Alberto w walce z Dubielem pokazał, że potrafi uderzyć i przewaga siły będzie zapewne po jego stronie, jednakże Kubańczyk dysponuje wyższymi umiejętnościami technicznymi. Już 17 czerwca w Krakowie przekonamy się czy powiedzenie “prawdziwa siła techniki się nie boi” okaże się prorocze.