Historyczny dzień dla Szymona Marciniaka

Historyczny dzień dla Szymona Marciniaka

W ostatnich tygodniach i miesiącach Szymon Marciniak często jest bohaterem publikacji medialnych. Nic w tym dziwnego – zwiększa się bowiem bagaż jego doświadczeń i sukcesów. 4 lutego znów przejdzie do historii!

Szymon Marciniak pobije rekord

Niedawno Szymon Marciniak zapisał na swoim koncie życiowy rekord. Chodzi oczywiście o poprowadzenie finału mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Co istotne, praca grupy polskich sędziów, na czele której stanął Marciniak, była oceniana pozytywnie.

Teraz ten arbiter zaliczy sukces na krajowym podwórku. Wiadomo, że przy okazji spotkania 19. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa i Piastem Gliwice pobije wyjątkowy rekord.

Sobotnia potyczka dla arbitra z Płocka będzie 339. meczem w roli głównego sędziego na boiskach PKO Ekstraklasy. Tym samym wyprzedzi dotychczasowego rekordzistę Pawła Gila. To niewątpliwie spory sukces 42-latka.

“Szymon Marciniak poprowadzi jutro 339. mecz w Ekstraklasie, stając się samodzielnym rekordzistą” – pisał w piątek profil EkstraStats na Twitterze.

Jednocześnie zaprezentowano TOP5 po 19. kolejce:

  • 339 – Szymon Marciniak
  • 338 – Paweł Gil
  • 291 – Paweł Raczkowski
  • 267 – Daniel Stefański
  • 263 – Bartosz Frankowski i Tomasz Musiał

“14 lat na to pracował i zasłużył na ten rekord!” – skomentował jeden z internautów.

Pojedynek Raków Częstochowa – Piast Gliwice odbędzie się 4 lutego o godzinie 15:00. Faworytem będą gospodarze, którzy zajmują fotel lidera tabeli PKO Ekstraklasy. Piast znajduje się na 16. miejscu i musi uciekać przed spadkiem.