Hubert Hurkacz został nominowany do nagrody. ATP wyróżniło Polaka

Hubert Hurkacz został nominowany do nagrody. ATP wyróżniło Polaka
Icon Sport

W środę zostały ogłoszone nominacje do corocznych nagród dla najlepszych tenisistów świata, które przyznawane są przez ATP. Okazuje się, że w jednej z kategorii Hubert Hurkacz został nominowany do nagrody. ATP wyróżniło także Craiga Boyntona, który jest szkoleniowcem polskiego tenisisty.

Jeśli chodzi o Huberta Hurkacza, to został on nominowany w kategorii Sportmanship of the year. Chodzi tutaj o docenienie tenisistów, którzy wykazali się profesjonalną postawą oraz potrafili okazywać fair play wobec swoich przeciwników w trakcie rywalizacji. Co więcej, ATP bierze pod uwagę również pozasportowe działanie na rzecz promocji tenisa.

Hubert Hurkacz został nominowany do nagrody. Z kim będzie rywalizował?

Polski tenisista w tej kategorii ma trzech przeciwników. Będzie rywalizował z Carlosem Alcarazem, Grigorem Dimitrowem oraz Jannikiem Sinnerem. Nagrodę dla trenera roku może z kolei otrzymać szkoleniowiec Polaka – Craig Boynton. On z kolei powalczy z Juanem Carlosem Ferrero (trener Carlosa Alcaraza), Goranem Ivaniseviciem (trener Novaka Djokovicia), Bryanem Sheltonem (trener Bena Sheltona) oraz Darenem Cahillem i Simeone Vagnozzim (trenerami Jannika Sinnera).

To nie koniec kategorii, w których ATP postanowiło docenić tenisistów, jednak tutaj nie pojawia się już żaden polski wątek. Do nagrody dla gracza, który zanotował najbardziej widowiskowy powrót, zostali nominowani Gael Monfils, Alexander Zverev, Jan-Lennard Struff oraz Dominik Koepfer.

ATP postanowiło docenić także tenisistów, którzy w ostatnim czasie w największym stopniu się rozwinęli. Tutaj nominowano Matteo Arnaldiego, Jannika Sinnera, Bena Sheltona oraz Christophera Eubanksa. W przypadku nagrody dla najlepszego debiutanta, to o nią powalczą Luca van Assche, Alex Michelsen, Dominic Stricker, Arthur Fils i Flavio Cobolli.

Na ten moment wiemy, że Hubert Hurkacz został nominowany do nagrody ATP, ale będziemy musieli poczekać, aby dowiedzieć się, czy Polak finalnie wygra. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas tygodnia nagród, który rozpocznie się 11 grudnia. Fani mogą oddać głos na swoich ulubionych tenisistów do piątku 1 grudnia.

Czytaj też: Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza? Znamy nazwisko!