Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza? Znamy nazwisko!

Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza? Znamy nazwisko!
Icon Sport

Do rozpoczęcia zimowego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, ale w mediach nieustannie pojawiają się spekulacje na temat potencjalnych transakcji. Jeśli chodzi o polską piłkę, to okazuje się, że być może Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza. Wiemy już, kto mógłby stanąć między słupkami w zespole mistrza Polski w najbliższym czasie.

Wiele wskazuje na to, że Raków Częstochowa zakończy przygodę w europejskich pucharach na poziomie fazy grupowej Ligi Europy. Choć “Medaliki” wciąż mają szansę na grę w Europie na wiosnę, to raczej nie są one zbyt wysokie. Nie powinno dziwić to, że niektórzy zawodnicy będą rozglądali się za innym klubem, ponieważ gra w europejskich pucharach to jednak spora zachęta. Tak może być właśnie w przypadku Vladana Kovacevicia.

Czy Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza? Vladan Kovacević może odejść

Choć mistrzowie Polski radzą sobie w europejskich pucharach przeciętnie, to złego słowa nie mówi się raczej o bramkarzu “Medalików”. Vladan Kovacević może pochwalić się drugą największą liczbą interwencji wśród wszystkich bramkarzy występujących w Lidze Europy. Dobra dyspozycja wpływa na ewentualną cenę zawodnika, o którego odejściu mówiło się już latem, ale ostatecznie do żadnej transakcji nie doszło.

Jeśli jednak tym razem Vladan Kovacević zdecydowałby się opuścić Częstochowę, to wiemy już, kto mógłby zastąpić obecnego bramkarza “Medalików”. Bośniacki portal Oslobodenje wskazuje na Muhameda Sahinovicia, który już kiedyś był łączony z Rakowem Częstochowa. Mówimy o wychowanku FK Sarajevo.

Na razie nie ma pewności co do tego, czy Raków Częstochowa będzie miał nowego bramkarza. Jeśli “Medaliki” zdecydują się sięgnąć po Muhameda Sahinovicia, to pozyskają interesującego i perspektywicznego golkipera. W tym sezonie rozegrał on 13 meczów ligowych i zaliczył 5 czystych kont. Regularnie występuje w reprezentacjach młodzieżowych i biorąc pod uwagę warunki fizyczne, może przypominać Vladana Kovacevicia. Wspomniane źródło informuje, że wychowanek FK Sarajevo miałby przenieść się do Rakowa na zasadzie transferu definitywnego.

Czytaj też: Robert Lewandowski się zablokował? W Lidze Mistrzów tak źle nie było od 12 lat