WTA Doha 2024: Iga Świątek w finale. Nie będzie meczu Świątek – Pliskova

WTA Doha 2024: Iga Świątek w finale. Nie będzie meczu Świątek – Pliskova
Icon Sport

Iga Świątek bez gry awansowała do finału turnieju WTA w Doha 2024. Wszystko z powodu poddania walkowerem meczu przez Karolinę Pliskovą. Co ciekawe, to już nie pierwsza taka sytuacja, że Czeszka zmuszona jest odpuścić pojedynek przeciwko Polce.

Iga Świątek w finale turnieju WTA Doha 2024. Karolina Pliskova daje walkowera

Karolina Pliskova zmuszona była poddać półfinałowy mecz przeciwko Idze Świątek. Czeszka boryka się z kontuzją pleców. Jak brzmi oficjalny komunikat, uraz nie jest groźny, ale uniemożliwił Pliskovej występ w piątkowym meczu. Wobec tego Iga Świątek automatycznie awansowała do finału turnieju w Doha, gdzie broni tytułu, który wywalczyła na katarskich kortach przed rokiem. Co ciekawe, także przed rokiem – lecz na turnieju w Dubaju, Karolina Pliskova oddała walkowerem mecz przeciwko Idze Świątek. Wówczas był to ćwierćfinał turnieju.

Iga Świątek może oczekiwać teraz na swoją rywalkę. W sobotnim finale w Doha, który został zaplanowany na godzinę 16:00 czasu polskiego, Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pierwszego półfinału, którą będzie Anastasja Pawluczenkowa lub Jelena Rybakina. W momencie tworzenia tego tekstu w tym meczu trwał pierwszy set i Rybakina prowadziła 3:2. To właśnie Kazaszka jest faworytką do awansu do finału WTA Doha 2024.

Przed rokiem Iga Świątek okazała się najlepsza na kortach w Doha. Polka wygrała cały turniej bez straty seta i tracąc łącznie jedynie sześć gemów. W wielkim finale pokonała wówczas Jessicę Pegulę. W tegorocznej dyspozycji Igi Świątek można znaleźć analogię do formy z ubiegłego sezonu. Polka znów z łatwością eliminuje kolejne rywalki i niezależnie od tego, czy zagra przeciwko Pawluczenkowej czy Rybakinie, będzie zdecydowaną faworytką do wygrania turnieju w katarskim Doha.