Kiedy finał WTA Doha 2024? O której godzinie mecz?

Kiedy finał WTA Doha 2024? O której godzinie mecz?
Icon Sport

Jak już wiadomo, Iga Świątek bez walki awansowała do finału turnieju w Doha. Wszystko z powodu tego, że Karolina Pliskova wycofała się z półfinałowej rywalizacji z powodu bólu pleców. Warto więc wiedzieć kiedy jest finał WTA Doha 2024 i o której godzinie początek decydującego meczu.

WTA Doha 2024 finał – kiedy i o której godzinie mecz?

Finał WTA Doha 2024 zostanie rozegrany już w sobotę 17 lutego o godzinie 16:00 czasu polskiego. Iga Świątek zmierzy się w nim z wygraną półfinału Jelena Rybakina – Anastasja Pawluczenkowa. Niezależnie od tego z kim zagra Polka, to właśnie liderka światowego rankingu będzie zdecydowaną faworytką do wygrania i obrony tytułu w Doha.

OGLĄDAJ TUTAJ

Finałowe starcie turnieju w Doha będzie można oglądać na antenie Canal+ Sport, ale również korzystając w powyższego przycisku w serwisie STS. To darmowa transmisja online, dostępna dla osób, które zarejestrują konto i postawią dowolny zakład za minimum 2 złote.

Kto wygra finał WTA Doha 2024?

Jak już wspomniano w tekście, to Iga Świątek będzie zdecydowaną faworytką do wygrania meczu finałowego w Doha. Polka lubi katarskie korty, o czym kibice przekonali się w zeszłym roku. Wówczas Iga bez straty seta dotarła do finału i w taki sam sposób zwyciężyła w turnieju. Warto podkreślić, że przez cała zeszłoroczną imprezę Polka straciła jedynie pięć gemów. W tym sezonie wygląda to podobnie. Iga w Doha nie straciła jeszcze seta i niezależnie od tego czy w finale trafi na Pawluczenkową czy Rybakinę, to spoglądając na jej obecną formę, powinna zakończyć turniej zwycięstwem w wielkim stylu. To zresztą jej się przyda, po niezbyt udanym Australian Open. Przypomnę, że finał WTA Doha 2024 w sobotę o godzinie 16:00 czasu polskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem polskich kibiców, to mecz zostanie rozstrzygnięty jeszcze przed godziną 18:00.