Iga Świątek wycofuje się z rywalizacji. Ogromny cios przed finałem WTA Pekin 2023

Iga Świątek wycofuje się z rywalizacji. Ogromny cios przed finałem WTA Pekin 2023
Icon Sport

Choć mówiono o tym od pewnego czasu, to kibice do końca wierzyli, że Iga Świątek zagra w reprezentacyjnym turnieju Billie Jean King Cup. Tak się jednak nie stanie i liderką reprezentacji Polski w finałach w Sewilli będzie Magda Linette.

Iga Świątek nie zagra w finale Billie Jean King Cup

To ogromny cios dla reprezentacji Polski. Iga Świątek zdecydowała, że nie wystąpi podczas finałów Billie Jean King Cup, które w tym roku rozegrane zostaną w Sewilli. Taką informację przekazał między innymi dziennikarz Marek Furjan. “Iga Świątek nie zagra w finałach BJK King Cup w Sewilli. Podobnie jak rok temu, pierwszą rakietą reprezentacji Polski będzie w tym turnieju Magda Linette. Ostatnim występem Igi w sezonie będzie więc WTA Finals w Cancun” – napisał na Twitterze.

Część polskich kibiców przyjęła tę informację ze zrozumieniem, a inni są zdegustowani. “Mam nadzieję, że to ostatnia dzika karta dla Polski. Są inne reprezentacje, które traktują BJKC trochę poważniej” – napisał jeden z użytkowników Twittera. “Serio to z jednej strony fatalnie ułożony kolejny raz kalendarz a z drugiej Pegula i Gauff rok temu pojechały dostajemy dziką kartę i taka decyzja która przekreśla jakikolwiek szanse na dobry wynik” – wtóruje mu inny kibic tenisa ziemnego.

Decyzja Igi Świątek rodzi pytanie co z Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu? Żeby wziąć w nich udział, Iga Świątek musi bowiem zaliczyć minimum dwa spotkania Billie Jean King Cup. Polka na razie nie spełniła tego wymogu, ale będzie miała jeszcze jedną szansę w kwietniu przyszłego roku.