Iga Świątek znów bez wygranej. Tym razem lepsza była Hiszpanka

Iga Świątek znów bez wygranej. Tym razem lepsza była Hiszpanka
Icon Sport

Polska tenisistka wielokrotnie nas przekonywała, że w swojej dyscyplinie nie ma obecnie sobie równych. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę przekrój całego kobiecego sportu, to tutaj konkurencja jest o wiele większa. Iga Świątek znów bez wygranej w prestiżowej nagrodzie Laureus World Sports Awards to fakt, który może smucić polskich kibiców, ale konkurencja była naprawdę mocna.

Jeśli spojrzymy sobie na osiągnięcia Igi Świątek w 2023 roku, to możemy uznać, że to był dobry okres w wykonaniu raszynianki. Stanęła na czele rankingu WTA i udało jej się wygrać takie imprezy jak na przykład Stuttgart Open, Roland Garros, China Open czy WTA Finals. Te osiągnięcia wystarczyły, aby otrzymać nominację do Laureus World Sports Awards.

Iga Świątek nie zdobyła nagrody Laureus World Sports Awards. Kto wygrał?

Warto przypomnieć, że polska tenisistka została nominowana do głównej kategorii już drugi rok z rzędu. Oprócz niej, lista wyróżnionych prezentowała się następująco: Sha’Carri Richardson, Faith Chepngetich Kipyegon, Shericka Jackson, Mikaela Shiffrin i Aitana Bonmati. Co więcej, w 2021 roku Iga Świątek walczyła w tym plebiscycie o nagrodę dla najlepszego debiutanta. W obu przypadkach Polka musiała uznać wyższość rywali.

W tym roku Iga Świątek znów jest bez wygranej w Laureus World Sports Awards. Ogłoszono, że tym razem nagrodę zdobyła Aitana Bonmati, która ma za sobą niesamowity rok. Piłkarka FC Barcelony wygrała mistrzostwo świata z Hiszpankami, Ligę Mistrzów z “Dumą Katalonii”, a sama zdobyła także Złotą Piłkę. Co ciekawe, nagroda dla najlepszego sportowca roku trafiła w ręce tenisisty – Novaka Djokovicia.

Ten hiszpański wątek w przypadku Igi Świątek może być kontynuowany, ponieważ raszynianka rozpoczyna rywalizację w WTA Madryt 1000. Ostatni raz Polka doszła w tym turnieju do finału, gdzie przegrała z Aryną Sabalenką. Pozostaje trzymać kciuki, aby tym razem udało jej się wygrać.