Jakub Kamiński będzie liderem reprezentacji Polski? “Ma takie predyspozycje”

Jakub Kamiński będzie liderem reprezentacji Polski? “Ma takie predyspozycje”
Icon Sport

Kadra Biało-Czerwonych ma w ostatnim czasie sporo problemów. Jednym z nich może być to, o czym mówił Robert Lewandowski w słynnym wywiadzie, a więc brak liderów i chęci brania odpowiedzialności przez piłkarzy. Nad tym zagadnieniem zastanawiali się polscy dziennikarze na kanale Meczyki.pl. Padło tam stwierdzenie, że być może to Jakub Kamiński będzie liderem reprezentacji Polski.

Już niebawem przed podopiecznymi Michała Probierza bardzo trudne zadanie. Reprezentacja Biało-Czerwonych rozegra 17 listopada spotkanie z reprezentacją Czech, które będzie ostatnim meczem w ramach kwalifikacji do Euro 2024. Może się jednak okazać, że do awansu na niemiecką imprezę Polacy będą potrzebowali zwycięstwa w marcowych barażach.

Czy w przyszłości to Jakub Kamiński będzie liderem reprezentacji Polski?

Ze względu na nie najlepszą sytuację polskiej kadry, w Polsce rozpoczęła się dyskusja na temat tego, kto mógłby być nowym liderem reprezentacji naszego kraju, ponieważ według wielu osób czas pełnienia tej funkcji przez Roberta Lewandowskiego się kończy.

Właśnie do tego tematu odnieśli się dziennikarze podczas programu “Pogadajmy o piłce” na kanale Meczyki.pl. Głos zabrał między innymi Marek Koźmiński, wyrażając opinię o jednym z naszych kadrowiczów.

“Gdzieś pojawiły się informacje, że takie predyspozycje ma Jakub Kamiński. Ja słyszałem z wielu źródeł, że to jest chłopak, który ma taki ząb w sobie. Absolutnie potrzebujemy, żeby reprezentacja odbudowała się jako drużyna” – powiedział w programie Marek Koźmiński.

Jakub Kamiński to zawodnik, który rok temu trafił do Wolfsburga, gdzie na początku wyglądał naprawdę imponująco. W bieżących rozgrywkach polski skrzydłowy ma jednak coraz więcej problemów z regularną grą. Być może to z tego powodu selekcjoner reprezentacji Polski nie powołał tym razem tego piłkarza na listopadowe mecze. 21-letni zawodnik był jednak obecny na poprzednim zgrupowaniu, które odbyło się w październiku. Jakub Kamiński dostał szansę w spotkaniu z Mołdawią – wszedł na boisko na mniej niż 20 minut.

Czytaj także: Jakub Moder wróci do gry w Premier League? W Anglii studzą nastroje