Jakub Kiwior trafi zimą do AC Milanu? Stoper był obserwowany na PGE Narodowym

Jakub Kiwior trafi zimą do AC Milanu? Stoper był obserwowany na PGE Narodowym
Icon Sport

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek na temat przyszłości polskiego obrońcy. Czy Jakub Kiwior trafi zimą do AC Milanu? Polskie i włoskie media informują, że coś może być na rzeczy w kontekście opuszczenia Arsenalu przez reprezentanta Polski i to już w nadchodzącym okienku transferowym.

Jakub Kiwior przeszedł do Arsenalu ze Spezii. W Italii Polak radził sobie bardzo dobrze i włoskie kluby o tym fakcie nie zapomniały. Media jakiś czas temu informowały o zainteresowaniu ze strony AS Romy czy Fiorentiny, a teraz na tapet trafił także AC Milan, który również chciałby mieć tego piłkarza w swoim składzie.

Są szanse na to, że Jakub Kiwior trafi zimą do AC Milanu

Jakub Kiwior trafił nawet na okładkę “La Gazzetta dello Sport”. Włoscy dziennikarze sugerują, że Polak jest na szczycie listy życzeń mediolańskiego zespołu. Zwraca się uwagę na to, że piłkarz grał już w Serie A i lewa noga jest u niego tą dominującą, a właśnie tego ma potrzebować AC Milan.

Wiele wskazuje na to, że nie są to tylko wymysły włoskich dziennikarzy. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował o tym, że Jakub Kiwior był obserwowany przez skauta AC Milanu Donato Lomonte w trakcie listopadowych meczów reprezentacji Polski. Doszło ponoć do sporządzenia specjalnego raportu opisującego grę obrońcy.

Jeśli Jakub Kiwior trafi zimą do AC Milanu, to prawdopodobnie na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Włosi jednak nie mogą jeszcze otwierać szampana, ponieważ trener Arsenalu Mikel Arteta bardzo ceni sobie polskiego obrońcę i widzi w nim ważne uzupełnienie swojego składu, który trapiony jest wieloma kontuzjami. Niezależnie od tego, Polak pełni w Londynie drugoplanową rolę. W bieżących rozgrywkach pojawił się na boisku w ośmiu meczach w koszulce “The Gunners” i uzbierał łącznie 368 minut.

Czytaj też: Reprezentacja Polski zagra w Turcji? Michał Probierz ma taki plan