Reprezentacja Polski zagra w Turcji? Michał Probierz ma taki plan

Reprezentacja Polski zagra w Turcji? Michał Probierz ma taki plan
fot. Icon Sport

Reprezentacja Polski ma za sobą towarzyski triumf nad Łotyszami (2:0). Jak wyglądają dalsze plany Biało-Czerwonych? Na ten temat w rozmowie z Mateuszem Borkiem na Kanale Sportowym mówił selekcjoner Michał Probierz.

Michał Probierz zabierze kadrę do Turcji?

Selekcjoner Michał Probierz ujawnił w rozmowie z Mateuszem Borkiem, że w jego głowie pojawiła się koncepcja wyjazdu do Turcji. Tam miałoby się odbyć albo krótkie zgrupowanie, albo mecz towarzyski.

Zrodził mi się taki pomysł, ale to muszę jeszcze z prezesem (Cezarym Kuleszą – dop. red.) porozmawiać. Może by się udało zrobić jakieś takie krótkie, trzydniowe zgrupowanie w Turcji albo żeby zagrać mecz towarzyski – zawodnikami z naszej ligi – przekazał trener.

Musielibyśmy najpierw jednak uzgodnić, czy to nie przeszkodziłoby w planach klubowych trenerów. Wiem, jak sam byłem w klubie, że to zawsze jest jakiś problem – dodał.

Probierz nie ukrywał, że chciałby, żeby taka inicjatywa doszła do skutku w styczniu. Trudno jednak stwierdzić, czy coś z tego wyniknie.

Michał Probierz o barażach

Probierz poruszał też kwestię baraży. Selekcjoner wyznał, że jest dobrej myśli.

Jeśli chodzi o mecze barażowe, to uważam, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby te mecze wygrać – tłumaczył.

Wyraźnie podkreślił też, o co ma największe pretensje do swoich podopiecznych.

Największe mam pretensje o to, że nie strzelamy. Nawet w meczu z Łotwą mieliśmy sporo sytuacji do oddania strzału i… piłka szła do boku. Brakuje takiej decyzyjności w ofensywie – mówił Michał Probierz.

Przypomnijmy, że ostatnio reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami 1:1 w ostatnim meczu eliminacji Euro 2024, a jedyną bramkę dla naszej drużyny narodowej zdobył Jakub Piotrowski. Ten wynik sprawił, że biało-czerwoni nie zdołali zagwarantować sobie bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy 2024.