Jakub Kiwior wróci do Włoch? Ten klub interesuje się polskim stoperem

Jakub Kiwior wróci do Włoch? Ten klub interesuje się polskim stoperem
Icon Sport

Okienko transferowe pozostaje obecnie zamknięte, ale niezależnie od tego pojawiają się spekulacje na temat przyszłości wielu piłkarzy, w tym także tych występujących w reprezentacji Polski. W mediach mówi się o tym, że być może Jakub Kiwior wróci do Włoch, gdzie wciąż cieszy się bardzo dobrą renomą.

Jakub Kiwior przed transferem do Arsenalu zbierał świetne recenzje w Spezii. Dobra dyspozycja prezentowana we Włoszech pozwoliła mu zapracować na transfer do klubu z Premier League, ale w Italii nie zapomnieli o polskim stoperze. Już jakiś czas temu wspominano o potencjalnym zainteresowaniu ze strony AS Romy czy AC Milanu. Teraz do tego grona można dopisać jeszcze jeden zespół.

Czy Jakub Kiwior wróci do Włoch? Fiorentina zainteresowana Polakiem

Według “La Gazzetty dello Sport” Jakub Kiwior może trafić do Fiorentiny w przypadku transferu Nikoli Milenkovicia. Wiele wskazuje na to, że obrońca przeniesie się zimą z Florencji do stolicy Włoch i zasili szeregi AS Romy. To właśnie z tego względu Fiorentina ma na radarze reprezentanta Biało-Czerwonych. Oprócz Kiwiora w tym gronie wymienia się Arthura Theate z Rennes i Finna van Breemena z FC Basel.

We włoskiej gazecie zwraca się uwagę na to, że Polak zna już Serie A i nie potrzebowałby zbyt długiego czasu na przystosowanie się do nowego zespołu. Wspomina się jednak o statusie obrońcy, który w Londynie uważany jest raczej za piłkarza nie na sprzedaż, jednak gdy otworzy się okienko transferowe, wiele może się zmienić.

Na ten moment nie ma pewności co do tego, czy Jakub Kiwior wróci do Włoch. Na razie polski stoper w Londynie pełni raczej drugoplanową rolę. Trafił w styczniu tego roku do Arsenalu za 25 mln euro, ale w bieżących rozgrywkach zanotował tylko 368 minut w barwach “The Gunners”. Kiwior jest jednak podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Świadczy o tym fakt, że zagrał w każdym ze spotkań eliminacji do Euro 2024.

Zobacz też: Reprezentacja Polski zagra w barażach. Oto potencjalni rywale Polaków