Jakub Kiwior zachwyca w Anglii. Oto co mówią o nim eksperci

Jakub Kiwior zachwyca w Anglii. Oto co mówią o nim eksperci
Icon Sport

Polski obrońca przeżywa ostatnio bardzo dobry okres w Arsenalu. W sobotę rozegrał trzeci pełny mecz z rzędu, a jego drużyna dała radę uporać się z Burnley 5:0. Niezależnie od wyniku, Jakub Kiwior zachwyca w Anglii, o czym świadczą opinie ekspertów po spotkaniu w Premier League.

Jakub Kiwior to etatowy środkowy obrońca, jednak na pozycji stopera w Arsenalu nie ma zbyt dużych szans na regularne występy. Z powodu kontuzji bocznych defensorów Mikel Arteta właśnie tam wystawia ostatnio reprezentanta Biało-Czerwonych. Choć Polak radzi sobie bardzo dobrze, pozostaje wątpliwość, co stanie się, gdy do pełnej sprawności wrócą Jurrien Timber czy Ołeksandr Zinczenko. Nadal pojawiają się plotki o ewentualnym transferze Polaka.

Jakub Kiwior doceniony przez ekspertów. “Doskonała forma”

Dobra dyspozycja w sobotnim meczu z Burnley to jedno, ale Jakub Kiwior dołożył do tego asystę, która ponownie była nietypowa. Reprezentant Biało-Czerwonych wyrzucił piłkę z autu przed samotną szarżą Kaia Havertza.

Na temat gry polskiego obrońcy pojawiło się sporo komentarzy i można stwierdzić, że Jakub Kiwior zachwyca w Anglii. “Jest elitarnym obrońcą, z każdym meczem staje się silniejszy i lepszy. Uwielbiam patrzeć na to, jak się rozwija w tej drużynie. Czuje się komfortowo i dobrze patrzy się na tę pewność siebie. Najlepszy polski obrońca na świecie” – napisał na portalu X Gooner Chris.

W podobnym tonie Jakub Kiwior został oceniony przez ESPN. “Ta doskonała forma się utrzymuje. Grając na lewej obronie wyglądał solidnie i dawał sporo w defensywie. Wydaje się, że jego pewność siebie rośnie z każdym meczem” – w ten sposób oceniono grę Polaka.

Nie ulega wątpliwościom, że w ostatnim czasie Jakub Kiwior wygląda coraz pewniej. Szansę na kolejny występ reprezentant Biało-Czerwonych będzie miał już w środę. Arsenal zmierzy się w Lidze Mistrzów z FC Porto. Pozostaje pytanie, czy w tych rozgrywkach Mikel Arteta również postawi na polskiego obrońcę.