Jakub Kiwior będzie kolejnym Polakiem w La Liga? Ten klub wykazuje zainteresowanie

Jakub Kiwior będzie kolejnym Polakiem w La Liga? Ten klub wykazuje zainteresowanie
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych raczej nie może mówić o pewnej sytuacji w zespole “Kanonierów”. Choć gra ostatnio nieco więcej niż wcześniej, to i tak nie przebił się do wyjściowego składu na dobre i pojawiają się plotki na temat jego przyszłości. Czy istnieje szansa na to, że Jakub Kiwior będzie kolejnym Polakiem w La Liga?

Polski obrońca trafił do Arsenalu zimą 2023 roku. “Kanonierzy” zapłacili za niego włoskiej Spezii 25 mln euro. Polak od początku miał problemy z regularną grą. Ostatnio jednak występuje częściej, ponieważ kontuzji doznał Ołeksandr Zinchenko i nieco z konieczności reprezentant Biało-Czerwonych gra na lewej obronie.

Sevilla FC zainteresowana Jakubem Kiwiorem. Kolejny Polak w La Liga?

Choć obecnie Jakub Kiwior raczej nie może narzekać na brak minut, ponieważ nawet w ostatnim meczu przeciwko West Hamowi wybiegł w podstawowym składzie, to trudno spekulować, jak długo ta passa się utrzyma. Prawdopodobnie nie ma wielkich szans na wygryzienie dwóch etatowych stoperów, a powoli do zdrowia wraca również boczny obrońca Justin Timber jak i wspomniany wcześniej Ołeksandr Zinchenko.

Z tego względu można zastanawiać się nad przyszłością Polaka. Hiszpański portal “Estadio Deportivo” podał, że Jakubem Kiwiorem zainteresowana jest Sevilla FC. Prawdopodobnie klub z Andaluzji nie byłby w stanie wykupić reprezentanta Biało-Czerwonych z powodu jego długiego kontraktu i w grę wchodziłoby tylko wypożyczenie. Ponoć ten zespół monitorował sytuację obrońcy Arsenalu już zeszłego lata. Warto przypomnieć, że w trakcie zimowego okienka transferowego o piłkarza pytał także włoski AC Milan.

Jak na razie trudno stwierdzić, na ile prawdziwe są to plotki i czy faktycznie Jakub Kiwior będzie kolejnym Polakiem w La Liga. Na ten moment w tej lidze gra ich trzech. Robert Lewandowski reprezentuje barwy FC Barcelony, a w trakcie zimowego okienka transferowego Kamil Piątkowski i Kamil Jóźwiak zasili szeregi Granady.