Jakub Kiwior zaliczył pechową interwencję. Przez nią padła bramka dla West Hamu [WIDEO]

Icon Sport

Polski obrońca raczej nie będzie dobrze wspominał meczu z West Hamem. W 1/8 finału Carabao Cup “Młoty” pokonały “Kanonierów” 3:1, a przy jednym golu dla gospodarzy Jakub Kiwior zaliczył pechową interwencję, niefortunnie utrudniając obronę swojemu bramkarzowi. Jednak oprócz tego reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał dobre spotkanie.

Jakub Kiwior zaczął ten mecz w podstawowym składzie. W tym sezonie taka sytuacja miała miejsce czterokrotnie, a łącznie polski defensor zaliczył 6 meczów podczas bieżących rozgrywek. Reprezentant Biało-Czerwonych jak na razie w sezonie 2023/24 zgromadził na swoim koncie 362 minuty w barwach Arsenalu.

Jakub Kiwior zaliczył pechową interwencję. Arsenal odpadł z Carabao Cup

Pierwsza połowa zapowiadała spore problemy dla podopiecznych Mikela Artety. Już w 16. minucie padła bramka dla gospodarzy, a jej autorem był Ben White, ponieważ zaliczył samobójcze trafienie. “Młoty” drugi cios wyprowadziły po przerwie, tym razem na listę strzelców wpisał się Mohammed Kudus.

W 60. minucie tego meczu Jakub Kiwior zaliczył pechową interwencję. Jarrod Bowen uderzył z dystansu, ale piłka odbiła się od nogi polskiego obrońcy i zmieniła tor lotu. Przez to Aaron Ramsdale nie dał rady obronić tego strzału, a wydawało się, że jest do niego dobrze ustawiony. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Arsenalu zdobył Martin Odegaard, ale ostatecznie Arsenal i tak pożegnał się z rozgrywkami.

Pomijając tę pechową interwencję, Jakub Kiwior raczej może zaliczyć to spotkanie do udanych. Polak pokazywał się z pewnej strony przy wykonywanych interwencjach, nie popełniał żadnych poważnych błędów i nie był zamieszany przy utracie dwóch pozostałych bramek dla West Hamu.

Podopieczni Mikela Artety będą mogli zamazać to złe wspomnienie już w najbliższą sobotę. Zmierzą się z Newcastle na wyjeździe w ramach 11. kolejki ligowej. Na ten moment “Kanonierzy” zajmują drugą pozycję w tabeli Premier League i tracą do prowadzącego Tottenhamu dwa punkty.