Jakub Moder odejdzie z Brighton? Nowe informacje na temat przyszłości Polaka

Jakub Moder odejdzie z Brighton? Nowe informacje na temat przyszłości Polaka
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że przed polskim pomocnikiem ważny czas, jeśli chodzi o podjęcie decyzji odnośnie tego, gdzie będzie występował. Ze względu na sytuację kontraktową tego piłkarza, kibice mogą się zastanawiać, czy Jakub Moder odejdzie z Brighton. Już niebawem powinna się wyjaśnić kwestia przyszłości reprezentanta Biało-Czerwonych – podaje portal Meczyki.pl.

Jakub Moder dołączył do Brighton w 2020 roku. Trafił do angielskiej drużyny z Lecha Poznań. Stawał się coraz ważniejszym piłkarzem zespołu “Mew”, ale sporo w tej kwestii namieszała bardzo poważna kontuzja polskiego pomocnika. Ze względu na zerwane więzadła, Polak długo pozostawał poza grą. Potem szlifował swoją formę w rezerwach, ale w tym sezonie ponownie zaczął otrzymywać szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności także w pierwszej drużynie Brighton.

Czy Jakub Moder zostanie w Brighton? Są prowadzone rozmowy

Jeśli spojrzymy na sytuację kontraktową reprezentanta Polski, to wyczytamy z niej, że jest związany z Brighton jeszcze przez ponad rok, konkretnie do czerwca 2025 roku. Ponoć angielki klub jest zainteresowany przedłużeniem tej współpracy. Jak informuje portal Meczyki.pl, ostatnio miały ruszyć negocjacje w sprawie nowego kontraktu polskiego pomocnika.

Jeśli chodzi o te rozmowy, to Brighton musi negocjować z CAA Base, a więc podmiotem, z którym związał się Jakub Moder. Ta firma reprezentuje również innych znanych zawodników. Można wymienić w tym gronie chociażby takich piłkarzy jak Jamesa Maddisona, Kingsleya Comana czy Heung-min Sona.

Na ten moment nic nie wskazuje na to, że Jakub Moder odejdzie z Brighton, wręcz przeciwnie, polski pomocnik w miarę regularnie dostaje szanse na grę. W ostatnim meczu przeciwko Sheffield United reprezentant Biało-Czerwonych przebywał na murawie przez 45 minut. Nie tak dawno został odwiedzony przez asystenta Michała Probierza, czyli Sebastiana Milę. Istnieje więc szansa na to, że piłkarz Brighton jest brany pod uwagę w kontekście powołania na marcowe zgrupowanie naszej kadry.