Legia Warszawa zdecydowała ws. Josue. Co dalej z kapitanem “Wojskowych”?

Legia Warszawa zdecydowała ws. Josue. Co dalej z kapitanem “Wojskowych”?
Icon Sport

Na stołeczny klub czeka nie lada wyzwanie w rewanżowym meczu Ligi Konferencji Europy. Nie ulega wątpliwościom, że podopieczni Kosty Runjaicia liczą na najlepszą dyspozycję swojego kapitana. Okazuje się jednak, że Legia Warszawa zdecydowała ws. Josue i już wiemy, jakie są plany tego klubu w stosunku do portugalskiego zawodnika.

Legia Warszawa w czwartek rozegra rewanżowe spotkanie 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. W pierwszym meczu, który odbył się w Norwegii, zawodnicy Kosty Runjaicia przegrali z Molde 2:3. Okazuje się, że ten pojedynek będzie dobrym pretekstem do tego, aby porozmawiać na temat nowego kontraktu portugalskiego piłkarza.

Czy Josue zostanie w Legii Warszawa? Rozpoczynają się rozmowy

Przypomnijmy, że Josue jest związany z Legią Warszawa tylko do końca tego sezonu. Jego umowa wygasa w czerwcu 2024 roku. Niezależnie od tego, Portugalczyk pozostaje kluczowym zawodnikiem “Wojskowych”, tym bardziej po odejściach Bartosza Slisza czy Erntesta Muciego.

Na temat tego, że Legia Warszawa zdecydowała ws. Josue, możemy przeczytam na portalu Meczyki.pl. Tomasz Włodarczyk poinformował, że rozpoczęły się negocjacje. “Rozmowy ws. nowego kontraktu Josue rozpoczynają się na poważnie. Do Warszawy przyjeżdża Victor Goncalves, który będzie obecny na meczu z Molde” – powiedział dziennikarz.

“Agent piłkarza spotka się z Jackiem Zielińskim, by obgadać temat nowego kontraktu dla Josue. Zieliński mówił niedawno, że chciałby tę sprawę zamkąć szybciej niż w poprzednim sezonie, kiedy nowa umowa dla Portugalczyka została ogłoszona w ostatnim meczu sezonu” – spuentował Tomasz Włodarczyk.

Josue gra w zespole Legii Warszawa od 2021 roku, gdzie trafił z Hapoelu Beer Sheva. Podczas tej trzyletniej przygody rozegrał dla drużyny “Wojskowych” 117 meczów. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ten sezon, to zobaczymy, że Portugalczyk we wszystkich rozgrywkach wybiegał na murawę 36-krotnie. W tych występach udało mu się strzelić 8 goli i dołożyć do tego 3 asysty.