João Felix jest bliski wypożyczenia do FC Barcelony. Znany dziennikarz potwierdza

João Felix jest bliski wypożyczenia do FC Barcelony. Znany dziennikarz potwierdza
Icon Sport

Sytuacja portugalskiego napastnika w Atletico Madryt nie jest najlepsza i wiele wskazuje na to, że obie strony niebawem zrezygnują z dalszej współpracy. W mediach coraz więcej mówi się o tym, że João Felix jest bliski wypożyczenia do FC Barcelony. Teraz te informacje potwierdził znany włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Sprawa związana z odejściem portugalskiego zawodnika do FC Barcelony nabrała na znaczeniu, gdy piłkarz udzielił wypowiedzi Fabrizio Romano. Gracz Atletico Madryt przyznał, że jego największym marzeniem jest gra dla “Dumy Katalonii”. Mimo tego mistrz Hiszpanii nie kwapił się, aby ruszyć po João Felixa, ale ta sytuacja miała się zmienić w ostatnim czasie.

João Felix jest bliski wypożyczenia do FC Barcelony. Ile zapłaci Barca?

Wspomniany wcześniej Gianluca Di Marzio twierdzi, że negocjacje między FC Barceloną a Atletico Madryt nabierają rozpędu. Włoch podaje, że mistrz Hiszpanii zapłaciłby za to roczne wypożyczenie mniej więcej 7-8 mln euro. Nie wiadomo, czy po tym okresie Barca miałaby jakąś opcję wykupu portugalskiego napastnika.

Jeśli do tego ruchu faktycznie dojdzie na tych warunkach, to można uznać, że Atletico Madryt nieco zeszło z ceny, ponieważ zimą tego roku Portugalczyk trafił na półroczne wypożyczenie do Chelsea. “The Blues” musieli jednak zapłacić madryckiemu klubowi aż 11 mln euro za dwukrotnie krótsze wypożyczenie od tego, które planuje FC Barcelona.

João Felix nie przeżywa obecnie najlepszego okresu w Atletico Madryt. Portugalczyk nie zagrał ani minuty w pierwszym meczu sezonu, w którym “Los Colchoneros” podejmowali Granadę, a podczas rozgrzewki musiał mierzyć się z wyzwiskami z ust kibiców zgromadzonych na stadionie w Madrycie.

Choć Gianluca Di Marzio twierdzi, że João Felix jest bliski wypożyczenia do FC Barcelony, to warto dodać, że inni dziennikarze podawali sprzeczne informacje. Matteo Moretto z Relevo sugerował, że mistrz Hiszpanii za wypożyczenie musiałby zapłacić aż 15 mln euro, a Javi Miguel uważa, że Barca mogłaby ściągnąć Portugalczyka tylko wtedy, gdy wcześniej pozyska Joao Cancelo oraz Giovaniego Lo Celso.