Antoine Griezmann trafi do Arabii Saudyjskiej?

Antoine Griezmann trafi do Arabii Saudyjskiej?
Icon Sport

Saudyjskie kluby ściągnęły już podczas tego okienka transferowego wielu piłkarzy i to nie tylko tych, którzy chcieli wybrać się na emeryturę. Teraz istnieje szansa na to, że również Antoine Griezmann trafi do Arabii Saudyjskiej, ponieważ Al-Ittihad ma być zainteresowane tym piłkarzem. W tej operacji mają pomóc Karim Benzema oraz Ngolo Kante – jak podaje portal Topmercato.com, bazując na informacjach od Ekrema Konura.

W ostatnich tygodniach saudyjskie kluby wstrząsnęły rynkiem transferowym. Między innymi Neymar, Sergej Milinkovic-Savic, Seko Fofana, Karim Benzema, Riyad Mahrez i Ngolo Kanté zdecydowali się wybrać ten kierunek, ale mogą pojawić się jeszcze inne niespodziewane ruchy, jak na przykład ten z udziałem Antoine’a Griezmanna.

Antoine Griezmann trafi do Arabii Saudyjskiej? Francuz priorytetem dla Al-Ittihad

Według doniesień od Ekrema Konura, Al-Ittihad miało uczynić z Antoine’a Griezmanna priorytet transferowy do wzmocnienia składu. Ponoć saudyjski klub korzysta z pomocy Karima Benzemy i Ngolo Kante, aby przekonać Francuza do zaakceptowania tej lukratywnej oferty z Arabii Saudyjskiej.

Warto dodać, że Antoine Griezmann ma w swojej umowie zapisaną klauzulę odejścia w wysokości 25 milionów euro, a kontrakt reprezentanta Francji wygasa w 2026 roku. Al-Ittihad miałoby zaoferować francuskiemu piłkarzowi bardzo dobre warunki finansowe, ponieważ w nowym zespole zarabiałby on ok. 40 mln euro za rok gry.

Antoine Griezmann jest kluczowym piłkarzem Atletico Madryt i jednym z najlepszych piłkarzy La Liga w ubiegłym sezonie. Reprezentant Francji rozegrał w poprzednich rozgrywkach 38 meczów, zdobył 15 goli i zanotował 17 asyst. Piłkarz pełni także ważną rolę w kadrze narodowej, w której wystąpił 121 razy i udało mu się strzelić 43 bramki. Antoine Griezmann zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw świata, a w 2021 roku wygrał Ligę Narodów UEFA.

Nie wiadomo, czy Antoine Griezmann trafi do Arabii Saudyjskiej, ale trener Al-Ittihad, Nuno Espirito Santo, ma nadzieję na to, że uda mu się stworzyć potężny duet francuskich napastników, którzy mieliby być wspierani przez Ngolo Kante oraz Fabinho.