Kamil Jóźwiak chce zmienić klub. Dokąd trafi reprezentant Polski?

Kamil Jóźwiak chce zmienić klub. Dokąd trafi reprezentant Polski?
Icon Sport

Zimowe okienko transferowe ruszyło pełną parą. Pojawia się sporo plotek na temat polskich piłkarzy, ale jak się okazuje, nie tyczy się to wyłącznie tych występujących w Europie. W mediach poinformowano, że Kamil Jóźwiak chce zmienić klub. Obecnie skrzydłowy reprezentacji Polski występuje w Charlotte FC, ale możliwy jest transfer jeszcze tej zimy – podaje portal Meczyki.pl.

Kamil Jóźwiak wyjechał do Stanów Zjednoczonych w 2022 roku. Polski piłkarz postanowił zmienić wtedy Derby County właśnie na Charlotte FC. Grając w Major League Soccer, reprezentant Biało-Czerwonych zaliczył 55 spotkań. Udało mu się w nich zdobyć 4 gole i dołożyć do tego 12 asyst. Istnieje szansa, że tego bilansu skrzydłowy już nie poprawi.

Kamil Jóźwiak chce zmienić klub. Turcja potencjalnym kierunkiem

Jeśli chodzi o sytuację kontraktową byłego zawodnika Lecha Poznań, to piłkarz jest związany ze swoim obecnym klubem do czerwca 2025 roku. To oznacza, że jeśli Polak chciałby odejść z Charlotte FC, to oba kluby musiały dojść ze sobą do porozumienia. 25-latek wyceniany jest na portalu Transfermarkt.pl na 2,5 mln euro.

Jakiś czas temu mówiło się o tym, że odejść z Charlotte FC ma zamiar Karol Świderski, a teraz poinformowano, że Kamil Jóźwiak chce zmienić klub. Jeśli chodzi o potencjalny kierunek tej przeprowadzki, wskazuje się głównie Turcję, gdzie gra całkiem sporo polskich piłkarzy, jak na przykład Sebastian Szymański, Adam Buksa czy Krzysztof Piątek. Jak na razie brakuje konkretów odnośnie tego, który z klubów miałby ewentualnie zainteresować się usługami byłego zawodnika “Kolejorza”.

Kamil Jóźwiak liczy więc na transfer, który pozwoliłby przypomnieć o sobie selekcjonerowi reprezentacji Polski. Ostatnie spotkanie dla Biało-Czerwonych skrzydłowy rozegrał pod koniec 2021 roku, a więc ta przerwa od kadry trwa już ponad dwa lata.

Zobacz również: Bartosz Slisz odejdzie z Legii Warszawa. Znamy kierunek!