Kamil Stoch zakończy karierę? Polski skoczek zabrał głos

Kamil Stoch zakończy karierę? Polski skoczek zabrał głos
Icon Sport

Dla polskich skoczków obecny sezon nie należy do najlepszych. Wyjątkiem nie jest także trzykrotny mistrz olimpijski, który uchodzi za bardzo doświadczonego zawodnika i ma za sobą sporo turniejów. Kibice i eksperci zastanawiają się nad tym, czy niebawem Kamil Stoch zakończy karierę. Do tej sprawy odniósł się sam zainteresowany. Po rozmowie z portalem Sport.pl można wywnioskować, że nie ma zamiaru rezygnować ze skakania.

W tym momencie sezonu Kamil Stoch nie bryluje w Pucharze Świata. Jak na razie nasz skoczek zajmuje 26. pozycję i ma na swoim koncie 196 punktów. Jeśli nie dojdzie do nagłego przełomu, to ta zima będzie dla Polaka jedną z najgorszych w całej karierze. Nie powinno więc dziwić, że pojawiają się wątpliwości co do udziału w kolejnych imprezach trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Kamil Stoch jasno o zakończeniu kariery. “W dalszym ciągu jestem zawodnikiem”

Przed rozpoczęciem tego sezonu Polak w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” stwierdził, że decyzję o potencjalnym zakończeniu kariery podejmie po zakończeniu tegorocznych zmagań. Jak się okazuje, nic nie wskazuje na to, że wkrótce Kamil Stoch zakończy karierę.

“Podtrzymuję to, co wtedy powiedziałem. W dalszym ciągu jestem zawodnikiem, więc teraz skupiam się na tym, żeby oddawać jak najdłuższe skoki” – powiedział w rozmowie z portalem Sport.pl.

“Ja nie czuję, ani nie słyszę od kogoś, żeby mi wyrzucał, że jestem dla kogoś ciężarem. Wręcz przeciwnie: wszyscy dookoła mnie wspierają i życzą jak najlepiej. Chcą, żebym cieszył się tym, co robię” – dodał Kamil Stoch w sprawie swojej przyszłości.

Kamil Stoch nadal rywalizuje w Pucharze Świata. Podczas wtorkowych zmagań w Trondheim zajął dopiero 33. pozycję i nie zdobył żadnych punktów. Ta lokata powoduje oczywiście, że nasz skoczek nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności w drugiej serii. Już jutro trzykrotny mistrz olimpijski będzie miał okazję do rehabilitacji, ponieważ tego dnia odbędą się zawody na dużej skoczni.