Skoki narciarskie Trondheim: Ryoyu Kobayashi najlepszy!

Skoki narciarskie Trondheim: Ryoyu Kobayashi najlepszy!

Kilka chwil temu poznaliśmy PŚ w Trondheim wyniki zmagań na normalnej skoczni. Zgodnie z przebiegiem wcześniejszych zawodów z cyklu Raw Air emocji było co niemiara.

Wyniki PŚ w Trondheim (12.03.2024)

Ryoyu Kobayashi znany był raczej dotychczas z tego, że nieco lepiej radził sobie na obiektach dużych oraz mamutach. Już podczas treningów było jednak widać, że zmodernizowana skocznia w Trondheim wyjątkowo mu leży. Podczas wtorkowego konkursu Japończyk wyprzedził drugiego Petera Prevca o dokładnie 0,9 punktu. Na najniższym stopniu podium zameldował się Jan Hoerl.

W drugiej serii zameldowało się trzech spośród pięciu Polaków. Ich osiągnięcia nie powalały jednak dziś na kolana. Najwyższą 22. lokatę zajął Aleksander Zniszczoł. Jako 24. zmagania ukończył Dawid Kubacki. 26. miejsce padło ostatecznie natomiast łupem Macieja Kota.

Klasyfikacja generalna PŚ

Po dzisiejszych zawodach w Trondheim doszło do kolejnych przetasowań w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Szczegółów dowiesz się z niniejszego linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Następny konkurs na kompleksie Granåsen zaplanowano na środowe popołudnie. Dokładnie 0 16:00 powinna wystartować rywalizacja na obiekcie normalnym. Tam także główne role spróbują zagrać m.in. Kobayashi oraz Kraft.