Kamil Syprzak zdecydował ws. przyszłości. Już wiadomo, gdzie będzie grał

Kamil Syprzak zdecydował ws. przyszłości. Już wiadomo, gdzie będzie grał
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych od 2019 roku występuje w Paris Saint-Germain HB. Jak się okazało, Kamil Syprzak zdecydował ws. przyszłości i wiemy już, gdzie w najbliższym czasie będzie grał polski zawodnik. Wychowanek Orlen Wisły Płock zgodził się na przedłużenie umowy z francuską drużyną, a więc zostanie we francuskim klubie na kolejne lata.

Obrotowy trafił do stolicy Francji z FC Barcelony, gdzie przeniósł się z Polski w 2015 roku. W Katalonii przeżył obfity okres pod kątem zdobytych tytułów, ponieważ mógł z tym zespołem świętować cztery mistrzostwa Hiszpanii. Ostatecznie zdecydował się opuścić FC Barcelonę i zasilić drużynę Paris Saint-Germain HB.

Kamil Syprzak podjął decyzję. Przedłużył kontrakt z Paris Saint-Germain HB

Po przenosinach do Francji Kamil Syprzak stał się ważnym elementem tego zespołu, z którym również udało mu się czterokrotnie zdobyć krajowy tytuł. Paris Saint-Germain HB nie wygrało jednak w tym okresie Ligi Mistrzów – za każdym razem odpadali z rozgrywek na etapie półfinału.

Polski zawodnik ma na swoim koncie już 202 występy w barwach paryskiej drużyny, dla której zdobył łącznie 511 goli. Co więcej, te statystyki mogą być jeszcze lepsze, ponieważ Kamil Syprzak zdecydował ws. przyszłości. Ogłoszono już oficjalnie, że reprezentant Biało-Czerwonych przedłużył kontrakt z PSG HB do 30 czerwca 2027 roku.

“Jestem zachwycony i zaszczycony tym, że mogę kontynuować swoją przygodę z Paris Saint-Germain HB (…) Czuję, że mogę się jeszcze rozwinąć i przyczynić do sukcesów naszego zespołu, uszczęśliwiając fanów” – powiedział z tej okazji Kamil Syprzak.

Na temat przedłużenia kontraktu wypowiedział się trener francuskiego zespołu, Thierry Omeyer. “W trakcie pięciu sezonów Kamil Syprzak stał się ważną częścią naszego składu. Przedłużenie umowy z jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji o kolejne dwa lata to powód do satysfakcji. Jego wkład będzie decydujący dla gry naszego zespołu, który chciałby błyszczeć każdego roku we wszystkich rozgrywkach” – stwierdził Francuz.