Karol Świderski zagra w Serie A? To ma być jego nowy klub!

Karol Świderski zagra w Serie A? To ma być jego nowy klub!
Icon Sport

Końcówka okienka transferowego może być bardzo emocjonująca. Także w kontekście polskich piłkarzy. Wiele wskazuje na to, że Karol Świderski zagra w Serie A. Polski napastnik jest w drodze do Włoch, gdzie przejdzie testy medyczne przed wypożyczeniem do nowego zespołu – podał portal Meczyki.pl.

O powrocie Karola Świderskiego do Europy mówiło się już od dłuższego czasu. Latem w grze o polskiego napastnika było FC Midjtylland, o czym wsominał nawet agent piłkarza. Ostatecznie do tej transakcji nie doszło, ale jak widać, pomysł opuszczenia Major League Soccer został tylko odłożony w czasie.

Karol Świderski blisko Hellasu Verona. Wypożyczenie z opcją wykupu

Najpierw o takich doniesieniach można było dowiedzieć się od Alfredo Pedulli, a potem Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl poinformował, że prawdopodobnie Karol Świderski zagra w Serie A. Wyląduje on w Hellasie Verona na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu, ale nie wiadomo, jaka kwota została ustalona. Reprezentant Polski ma być w drodze do Włoch i przejść niebawem testy medyczne przed podpisaniem umowy z nowym zespołem.

Warto zwrócić uwagę na to, że polski napastnik musi działać bardzo szybko, ponieważ okienko transferowe we Włoszech zamyka się 1 lutego o godz. 20:00. Jeśli nie wydarzy się jakaś przykra niespodzianka, to Karol Świderski powinien zdążyć załatwić wszystkie formalności.

Karol Świderski trafił do Charlotte FC w 2022 z PAOK-u Saloniki. Podczas przygody w Stanach Zjednoczonych polski napastnik rozegrał 70 spotkań. Udało mu się strzelić 25 goli i dołożyć do tego 13 asyst.

Jeśli ostatecznie to wypożyczenie dojdzie do skutku, to Karol Świderski prawdopodobnie będzie dzielił szatnię z innym reprezentantem Polski – Pawłem Dawidowiczem. Jednak w jego przypadku również pojawiały się plotki na temat potencjalnego odejścia. Hellas Verona znajduje się jednak w trudnej sytuacji, ponieważ ten zespół broni się przed spadkiem do drugiej ligi. Być może polski napastnik pomoże tej drużynie utrzymać się w Serie A