Kiedy gra Świątek? Z kim w finale WTA Ostrawa 2022? Następna rywalka już znana

Iga Świątek po niezwykle zaciętym meczu pokonała Jekatierinę Aleksandrową i awansowała do finału WTA Ostrawa 2022. Z kim zagra Świątek? Rywalką Polki w finale będzie Barbora Krejcikova, która w półfinale pokonała Elenę Rybakinę. Sprawdź kiedy finał WTA Ostrawa 2022.

kiedy gra Świątek w finale

Kiedy gra Świątek w finale WTA Ostrawa 2022?

Mecz Świątek – Krejcikova zostanie rozegrany w niedzielę, 9 października 2022 roku, nie wcześniej niż o godzinie 14:30. Wiemy już finał WTA Ostrawa 2022 kiedy,  ale warto też prześledzić drogę obu pań do wielkiego finału. W tym tekście znajdziesz zapowiedź i nasze typy.

Iga Świątek stanie w niedzielę przed szansą na ósmy tytuł w tym roku. Na otwarcie turnieju WTA w Ostrawie, Świątek ograła Tomljanović, w drugiej rundzie pokonała McNally, ale najbardziej wymagający mecz czekał ją w półfinale. Świątek w trzech setach męczyła się z Aleksandrową, a starcie było pełne zwrotów akcji. Pierwszy set padł łupem Świątek po tie-breaku, w drugim górą i to wyraźnie, 6:2 była Aleksandrowa. Decydująca partia znów padła jednak łupem Igi, która przełamała rywalkę w lacostowskim gemie, wygrywająć 6:4 i po ponad 2,5 godzinnym starciu zamledowała się w fianle.

Barbora Krejcikova w pierwszej rundzie pokonała Rogers, później walkowerem wygrała z Bencić, w kolejnym meczu Czeszka ograła Parks, a w półfinale Jelenę Rybakinę.

Liczymy, że Świątek na finał WTA Ostrawa 2022 będzie w pełnej dyspozycji, bowiem podczas meczu półfinałowego miała pewne problemy zdrowotne. Syngalizowała naciągnięcie mięśnia, a i przeziębienie dawało znać o sobie. Spora więc praca przed jej zespołem. Powtórzmy więc, kiedy finał WTA Ostrawa 2022: niedziela 9 października 2022.

Sprawdź także, ile może zarobić Świątek za wygranie turnieju WTA w Ostrawie.