Kiedy Matty Cash wróci do gry? Reprezentant Polski wciąż kontuzjowany

Kiedy Matty Cash wróci do gry? Reprezentant Polski wciąż kontuzjowany
Icon Sport

Reprezentacja Polski dała radę wywalczyć w barażach awans na Euro 2024, które odbędzie się niebawem w Niemczech. Choć zawodnik Aston Villi udał się na to zgrupowanie, to odegrał marginalną rolę, ponieważ doznał kontuzji w meczu z Estonią. Kibice angielskiego zespołu i naszej reprezentacji mogą zastanawiać się, kiedy Matty Cash wróci do gry.

Było to dość pechowe spotkanie dla wahadłowych reprezentacji Polski. Już w przerwie meczu z Estonią zdjęty został Przemysław Frankowski, który doznał urazu. Zmienił go Matty Cash, który niestety na boisku przebywał kilkanaście minut. On również nie dał rady dokończyć tego spotkania z powodu kontuzji. Jak się okazało, w jego przypadku sprawa była poważniejsza, ponieważ po tym półfinale zakończył udział w zgrupowaniu i udał się do Anglii.

Matty Cash kontuzjowany. Kiedy polski obrońca wróci do gry?

Badania lekarskie wykazały, że Matty Cash doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Na razie reprezentant Biało-Czerwonych opuścił trzy ligowe spotkania. Nie zagrał z Wolverhampton Wanderers, Manchesterem City i Brentfordem. Do tego bilansu absencji trzeba dopisać jeszcze spotkanie z Walią w reprezentacji Polski.

Wydaje się jednak, że wszystko zmierza ku dobremu. Można spodziewać się powoli momentu, kiedy Matty Cash wróci do gry. Przyznał to trener Aston Villi Unai Emery przed spotkaniem z Lille w Lidze Konferencji Europy.

“Dwoma zawodnikami, którzy mają problemy pozostają Cash i Lenglet. Cash trenuje indywidualnie, ale niedługo wróci do treningów z resztą drużyny” – powiedział hiszpański trener o zdrowiu reprezentanta Polski.

Matty Cash to bardzo ważny element układanki Unaia Emery’ego. W tym sezonie polski obrońca zagrał w 40 spotkaniach. Ma na swoim koncie 4 bramki i dołożył do tego 2 asysty. Jeśli wróci do pełnej sprawności, to można spodziewać się tego, że otrzyma powołanie od Michała Probierza na zbliżające się wielkimi krokami Euro 2024 w Niemczech.