Kiedy zostanie wznowiony mecz Świątek? O której godzinie?

Icon Sport

Kibice zastanawiają się kiedy zostanie wznowiony mecz Świątek – Sabalenka w 1/2 finału WTA Finals 2023. Organizatorzy podali już oficjalną informację o której godzinie dokończenie meczu Świątek.

O której godzinie zostanie wznowiony mecz Świątek z Sabalenką? WTA Finals 2023

Niestety, ale wszyscy kibice tenisa ziemnego będą musieli się uzbroić w cierpliwość, bowiem przerwany z powodu warunków atmosferycznych mecz Świątek – Sabalenka zostanie dokończony dopiero 5 listopada 2023 roku nie przed godziną 22:30 czasu polskiego. O tym kiedy zostanie dokończony mecz Świątek – Sabalenka zadecydowali organizatorzy turnieju w Cancun. Warto dodać, że pojedynek został przerwany przy stanie 2:1 dla Igi Świątek i 30:30 w czwartym gemie pierwszego seta.

Jak donosi doskonale zorientowany w świecie tenisa profil “Z kortu” mecz Igi Świątek dzisiaj na WTA Finals 2023 został wrzucony na sam koniec rozpiski. Odpowiadając więc na pytanie kiedy gra Świątek, to dopiero po trzech wcześniejszych meczach. To oznacza, że możliwe jest jeszcze przesunięcie planowanej godziny rozpoczęcia meczu z 22:30 na przykład o godzinę czy dłużej. Figla spłatać mogą znów także warunki atmosferyczne. Jednym słowem – jest bałagan.

Skoro jasne stało się kiedy zostanie dokończony mecz Świątek z Sabalenką, to warto powiedzieć, że w wielkim finale WTA Finals 2023 na zwyciężczynię polsko-białoruskiej rywalizacji czeka już Jessica Pegula. Amerykanka bardzo łatwo i bardzo szybko pokonała w półfinale swoją rodaczkę Coco Gauff. Mecz Amerykanek zakończył się wynikiem 6:2, 6:1 dla wspomnianej Peguli.