Koniec z nudą wśród seniorów. Wystartowała akcja „Aktywny senior na Orliku”

Koniec z nudą wśród seniorów. Wystartowała akcja „Aktywny senior na Orliku”

Samorząd Miasta Lublin wychodzi z nową inicjatywą naprzeciw osobom starszym, oferując im aktywne spędzanie czasu poprzez udział w akcji „Aktywny senior na Orliku”. Mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli już pięćdziesiąt lat, mają możliwość uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Celem akcji jest zachęcanie seniorów do aktywnego zagospodarowania czasem i poprawy swojej kondycji fizycznej.

logo_LUBLIN_noweU większości osób w starszym wieku obserwuje się wyraźny spadek aktywności fizycznej, która ogranicza się do drobnych zakupów bądź prostych czynności w domu. Wiedząc, że ruch i wysiłek są istotne nie tylko dla osób młodych, lubelski Urząd Miasta postanowił wyjść naprzeciw seniorom. Doskonałym przykładem aktywizacji osób starszych jest akcja „Aktywny senior na Orliku”. – W ramach akcji „Aktywny senior na Orliku” mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli już pięćdziesiąt lat, mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych na trzynastu kompleksach boisk typu Orlik, zlokalizowanych na terenie naszego miasta – informuje Olga Mazurek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Akcja rozpoczęła się na początku marca i potrwa do końca listopada bieżącego roku. W trakcie spotkań seniorzy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w różnych formach aktywności pod okiem doświadczonych trenerów. Istotne jest, że oferta zajęć została opracowana z myślą o potrzebach seniorów. Co ważne – udział w akcji jest bezpłatny. – W ramach akcji proponujemy lubelskim seniorom m.in. zajęcia z tenisa stołowego, gry w bule, gimnastyki, badmintona, tenisa ziemnego, nordic walking, a także – w zależności od zainteresowań oraz warunków zdrowotnych seniorów – gry zespołowe. Co więcej, istnieje również możliwość rozszerzenia oferty w oparciu o sugestie ich uczestników, tak aby każda zainteresowana osoba mogła znaleźć coś dla siebie – zachęca Olga Mazurek. – Bezpłatne, cykliczne zajęcia sportowo–rekreacyjne dedykowane dla seniorów prowadzone są w tym samym czasie na wszystkich obiektach.  Z oferty można zatem korzystać w soboty w godzinach 11.00-12.00 oraz w niedziele w godzinach 17.00-18.00 – dodaje.

Celem akcji jest zagospodarowanie czasu wolnego osób po „pięćdziesiątce”. Zajęcia mają nie tylko poprawiać kondycję seniorów, ale też integrować to środowisko. – Założeniem akcji „Aktywny Senior na Orliku” jest aktywizacja osób w wieku 50+ i jest ona częścią programu „Animator – Moje Boisko Orlik”, zachęcającego do zdrowego stylu życia oraz integracji środowisk – tłumaczy Olga Mazurek.

Akcja lubelskiego samorządu nie jest jedynym działaniem skierowanym do seniorów mieszkających w Lublinie. – Akcja “Aktywny Senior na Orliku” wpisuje się w działania miasta podejmowane w ramach aktywizacji lubelskich seniorów. Jest uzupełnieniem przygotowanej oferty obok m.in. funkcjonujących na terenie Lublina ośmiu klubów seniora, Lubelskiej Karty Seniora oferującej zniżki na różnorodne usługi, czy takich akcji, jak „Miasteczko dla Seniorów”, podczas której zainteresowani mogą skorzystać z porad medycznych, dietetycznych, kosmetycznych oraz fryzjerskich lub pokazu mody „Odczaruj Jesień Życia”, w którym w roli modelek i modeli występują lubelscy seniorzy – wyjaśnia przedstawiciel Biura Prasowego.

Poniżej prezentujemy listę miejsc, gdzie odbywają się zajęcia oraz adresy mailowe za pośrednictwem, których można skontaktować się z Animatorami Orlików:

Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6, ul. Czwartaków 11 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 29, ul. Wajdeloty 1 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 40, ul. Róży Wiatrów 9 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 42, ul. Rycerska 9 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 43, ul. Śliwińskiego 5 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 52, ul. Władysława Jagiełły 11 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Gimnazjum nr 1, ul. Kunickiego 116 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Gimnazjum nr 2, ul. Lwowska 11 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Gimnazjum nr 7, ul. Krasińskiego 7 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Gimnazjum nr 14, ul. Pogodna 19 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Radzyńska 5 – e-mail: [email protected]
Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, ul. Tumidajskiego 6a – e-mail: [email protected]
Orlik przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego, Al. Racławickie 7 – e-mail: [email protected].