Konkurs w Vikersund odwołany. Poznaliśmy nowy termin!

Konkurs w Vikersund odwołany. Poznaliśmy nowy termin!
Icon Sport

Niestety fani skoków narciarskich musieli w sobotę obejść się smakiem. W zasadzie od samego początku dnia można było spodziewać się tego, że pojawią się problemy ze zorganizowaniem zawodów. Ostatecznie sobotni konkurs w Vikersund został odwołany z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Poznaliśmy za to zmieniony harmonogram niedzielnego skakania i szykuje się naprawdę intensywny dzień.

Na pierwszy ogień poszły kobiety. Organizatorzy imprezy zdecydowali o odwołaniu porannych zmagań z powodu silnego wiatru i opadów atmosferycznych. Można było się zastanawiać, czy sytuacja zdąży ustabilizować się do czasu zaplanowanych skoków mężczyzn. Upływający czas i pogoda nie okazały się jednak łaskawe zarówno dla zawodników, jak i dla fanów skoków.

Odwołano konkurs w Vikersund. Powodem niekorzystne warunki pogodowe

Po odwołaniu zmagań pań, najpierw zapadła decyzja odnośnie serii próbnej mężczyzn. Ją także zdecydowano się odwołać. Konkurs pierwotnie miał się odbyć o 16:00, ale postanowiono przesunąć rozpoczęcie o pół godziny, a potem czekano kolejne 30 minut.

Ostatecznie sobotni konkurs w Vikersund został odwołany. Mimo tego organizatorzy imprezy podali informację o niedzielnym skakaniu. Na 11:05 przeniesiono te sobotnie skoki, które nie mogły odbyć się z powodu warunków pogodowych. Będziemy świadkami tylko jednej serii. Natomiast o 15:30 rozpocznie się drugi konkurs i ten zostanie przeprowadzony już tradycyjnie, a więc zawodnicy oddadzą trzy serie skoków.

Wiele wskazuje na to, że w niedzielę konkursy powinny się odbyć, ponieważ prognozy pogody są zdecydowanie łaskawsze. Jeśli nic nie zmieni się w ostatniej chwili, to plan organizatorów prawdopodobnie zostanie zrealizowany bez problemów.

Po piątkowych skokach w klasyfikacji generalnej Raw Air 2024 prowadzi Stefan Kraft, drugi jest Peter Prevc, a trzeci Johann Andre Forfang. Biorąc pod uwagę wyłącznie polskich skoczków, najlepiej radzą sobie Aleksander Zniszczoł (19. miejsce), Maciej Kot (21. miejsce), Piotr Żyła (23. miejsce).