KSW 86: Jakub Wikłacz zawalczy z Sebastianem Przybyszem

KSW 86: Jakub Wikłacz zawalczy z Sebastianem Przybyszem

Największa organizacja MMA nie zwalnia tempa w kompletowaniu rozpiski wrześniowej gali pomimo nadchodzącej na horyzoncie gali KSW 85. Do wydarzenia, które odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita została dodana walka wieczoru. Rękawice skrzyżują ze sobą aktualny mistrz wagi koguciej, Jakub Wikłacz oraz Sebastian Przybysz. Panowie bardzo dobrze znają się z klatki, mierzyli się już ze sobą trzykrotnie, więc wiedzą o sobie wszystko i należy spodziewać się bardzo ciekawego pojedynku.

KSW 86: Jakub Wikłacz zawalczy z Sebastianem Przybyszem czyli kolejny rozdział książki

Historia walk pomiędzy czołowymi zawodnikami wagi koguciej jest bardzo interesująca. Do pierwszej walki między oboma zawodnikami doszło w 2017 roku i wtedy z potyczki zwycięsko wyszedł Wikłacz, który pokonał rywala na punkty. Dla Przybysza okazja do rewanżu nadarzyła się 3 lata później w okrągłej klatce KSW. Popularny Sebić wykorzystał szansę i znokautował Wikłacza w trzeciej rundzie pojedynku dzięki czemu zmierzył się z Antunem Raciciem, któremu odebrał później pas mistrzowski KSW. Ostatnie starcie między oboma panami miało miejsce w grudniu 2022 roku. Wtedy to byliśmy światkami fantastycznego pojedynku na przestrzeni pięciu rund, w którym górą był Jakub Wikłacz. Była to najlepsza walka gali KSW 77. Po utracie pasa Przybysz wygrał dwa pojedynki – z Filipem Mackiem oraz Islamem Djabrailovem co otworzyło mu wrota do szansy odzyskania złota. W tym czasie Wikłacz był nieaktywny. Miał on wystąpić na gali na stadionie Narodowym lecz jego ówczesny przeciwnik doznał kontuzji i do walki nie doszło.

Karta walk KSW 86

Rozpiska wrześniowej gali wygląda bardzo interesująco. Poza fantastycznie zapowiadającej się walki rewanżowej o pas mistrzowski wagi koguciej zobaczymy bardzo ciekawe starcia w innych wagach. Mowa tutaj między innymi o pojedynkach Artura Szczepaniaka z Igorem Michaliszynem czy Lom-Aliego Eskijewa z Dawidem Śmiełowskim. Ponadto federacja zadbała o obecność lokalnych bohaterów: Kacpra Koziorzębskiego oraz Michała Michalskiego. Oto jak aktualnie prezentuje się karta walk KSW 86:

  • Jakub Wikłacz #C (14-3-1, 9 Sub) vs Sebastian Przybysz #1 (12-3, 5 KO, 4 Sub)
  • Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) vs Dominik Humburger (7-0, 6 KO)
  • Lom-Ali Eskiev #3 (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub) vs Dawid Śmiełowski #4 (10-0, 8 KO, 2 Sub)
  • Artur Szczepaniak #2 (9-2, 5 KO, 2 Sub) vs Igor Michaliszyn #3 (10-2, 4 KO, 3 Sub)
  • Filip Stawowy #5 (10-3, 8 KO, 1 Sub) vs Viktor Pešta (18-8, 8 KO, 6 Sub)
  • Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) vs Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO)