KSW 87: Kolejny polsko-czeski pojedynek na gali w Trzyńcu

KSW 87: Kolejny polsko-czeski pojedynek na gali w Trzyńcu

Karta walk KSW 87, które odbędzie się u naszych południowych sąsiadów w Werk Arenie w Trzyńcu zaczyna się powoli wypełnić. Do rozpiski zostało dodane kolejne starcie, w którym lokalni kibice będą mogli podziwiać swojego rodaka. Mowa tutaj o Lukasie Dvoraku, który skrzyżuje rękawice w okrągłej klatce z Polakiem, Adrianem Dudkiem. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie kategorii wagowej. Obaj panowie dogadali się na wagę do 87 kilogramów.

KSW 87: Lukas Dvorak vs Adrian Dudek, czyli kolejny polsko-czeski pojedynek na gali w Trzyńcu

Dla Czecha walka w Trzyńcu przed lokalnymi kibicami będzie debiutem w klatce KSW. Dotychczas reprezentant naszych południowych sąsiadów stoczył siedem zawodowych pojedynków. Pięć z nich zakończył jako zwycięzca, dwukrotnie musiał uznać wyższość rywala, w tym w swoim ostatnim pojedynku gdzie przez decyzję sędziów poległ z Alejandro Arcasem na gali Real Fight Arena 7. Dvorak to zawodnik, który słynie przede wszystkim z przyzwoitych umiejętności parterowych. Ze swoich pięciu wygranych aż czterokrotnie zmuszał swoich rywali do odklepania. Lubuje się zwłaszcza w duszeniach, ma na koncie zwycięstwa poprzez gilotynę czy duszenie zza pleców. Udało mu się również poddać rywala trójkątem rękoma. Jego rywal, Adrian Dudek, to zawodnik który zadebiutował w organizacji KSW w 2021 roku. Nie był to jednak udany debiut. Na gali KSW 60 uległ już w pierwszej rundzie Aleksandarowi Iliciowi i nie otrzymał następnej szansy od największej polskiej organizacji MMA. Dudek odbudowywał się w klatkach innych organizacji. W swoim ostatnim pojedynku uległ kontrowersyjnie, niejednogłośnie na punkty z Samuelem Vogtem. KSW postanowiło sięgnąć po niego ponownie i zestawić z Dvorakiem. Dla Czecha wydaje się to być bardzo interesujący rywal na przywitanie z federacją przed własną publicznością.

Karta walk KSW 87

Do gali pozostało raptem kilka tygodni a mimo tego znamy już zaczącą część rozpiski czeskiej gali KSW. Aktualnie znamy już zestawienia ośmiu pojedynków, które zobaczymy w Trzyńcu. Oto one:

  • Darko Stošić #1 (18-6, 12 KO, 1 Sub) vs. Michal Martínek #3 (10-4, 6 KO, 1 Sub)
  • Roman Szymański #3 (17-7, 4 KO, 4 Sub) vs. Leo Brichta #7 (11-3 1NC, 5 KO, 4 Sub)
  • Ivan Erslan #1 (13-2 1NC, 9 KO, 1 Sub) vs. Rafał Haratyk (16-5-2, 4 KO, 5 Sub)
  • Filip Macek #4 (27-18-1, 4 KO, 20 Sub) vs. Oleksii Polishchuk (10-4, 2 KO, 5 Sub)
  • Vojtech Garba (8-4, 6 KO) vs. Michał Dreczkowski (3-0, 3 KO)
  • Adrian Dudek (6-3, 5 KO, 1 Sub) vs. Lukáš Dvořák (5-2, 1 KO, 4 Sub)
  • Josef Štummer (3-0, 1 Sub) vs. Dawid Kareta (4-3, 2 Sub)
  • Carl McNally (2-1,2 Sub) vs. Tobiasz Le (3-1,2 KO)