KSW 87: Michal Martinek zmierzy się z Darko Stosiciem

KSW 87: Michal Martinek zmierzy się z Darko Stosiciem

KSW w ostatnich dniach nie zasypuje gruszek w popiele po gali, która miała miejsce w ubiegłą sobotę w Nowym Sączu. Federacja systematycznie uzupełnia kartę wrocławskiej gali oznaczonej numerem 86. Nie zapomnieli również o gali KSW 87, która będzie kolejnym wydarzenia poza granicami Polski. Wydarzenie odbędzie się w czeskim Trzyńcu 14 października a bohaterem walki wieczoru będzie miejscowy zawodnik – Michal Martinek, który skrzyżuje rękawice z czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej, Darko Stosiciem. Walka prawdopodobnie będzie eliminatorem do starcia mistrzowskiego o pas, który aktualnie dzierży Phil De Fries.

KSW 87: Michal Martinek zmierzy się z Darko Stosiciem, czyli eliminator do walki mistrzowskiej

Obaj zawodnicy są czołowymi zawodnikami rankingu kategorii ciężkiej w KSW, więc potencjalna wygrana w walce wieczoru gali w Trzyńcu znacząco przybliży jednego z nich do walki o pas. Darko Stosić przystąpi do pojedynku w Czechach opromieniony zwycięstwem ze Stefanem Vojcakiem, które odniósł na KSW 84. Dotychczas Chorwat przekroczył próg okrągłej klatki sześciokrotnie i aż pięciokrotnie opuszczał ją jako zwycięstwo. Jedyną porażkę zanotował w walce o tytuł z nadal panującym w wadze ciężkiej Philem De Friesem. Anglik jest takim dominatorem w królewskiej kategorii, że trudno mu znaleźć rywala i Stosić w razie wygranej prawdopodobnie otrzyma kolejną szansę na odebranie mu pasa. Sytuacja jest nieco mniej oczywista w przypadku lokalnego bohatera gali w Trzyńcu – Michala Martinka. Czech w swojej ostatniej walce na gali KSW 75 przegrał niejednogłośnie z Danielem Omielańczukiem. Była to jednak bardzo mocno kontrowersyjna porażka, nawet włodarze federacji przekonywali, że werdykt w tym pojedynku powinien być inny. Biorąc pod uwagę te okoliczności, można spodziewać się że ewentualna wygrana ze Stosiciem również będzie dla niego biletem do walki o pas mistrzowski. Walka wieczoru w Trzyńcu będzie dla Martinka trzecim występem pod banderą KSW. Poza porażką z Omielańczukiem na on na koniec wygraną z Filipem Stawowym.

Karta walk KSW 87

Federacja KSW aktualnie większą wagę przykłada do ogłaszania nazwisk, które ujrzymy na gali oznaczonej numerem 86. W związku z tym poznaliśmy dotychczas raptem 3 walki, które obejrzymy w Trzyńcu. Oto one:

  • Darko Stošić #1 (18-6, 12 KO, 1 Sub) vs. Michal Martínek #3 (10-4, 6 KO, 1 Sub)
  • Roman Szymański #3 (17-7, 4 KO, 4 Sub) vs. Leo Brichta #7 (11-3 1NC, 5 KO, 4 Sub)
  • Filip Macek #4 (27-18-1, 4 KO, 20 Sub) vs. Oleksii Polishchuk (10-4, 2 KO, 5 Sub)