Kto zastąpi Jakuba Kwiatkowskiego? To na nich ma postawić PZPN!

Kto zastąpi Jakuba Kwiatkowskiego? To na nich ma postawić PZPN!
Icon Sport

Wciąż jest gorąco w Polskim Związku Piłki Nożnej. Kilka dni temu pojawiła się informacja na temat zmian personalnych wśród otoczenia kadry. Pożegnał się z nią team manager i rzecznik prasowy. Media już wiedzą, kto zastąpi Jakuba Kwiatkowskiego. Okazuje się, że prawdopodobnie dojdzie do rozdzielenia tych obowiązków.

Wcześniej w mediach mówiło się o takich nazwiskach jak Agnieszka Syczewska, czyli była dyrektorka Jagielloni Białystok, czy chociażby wspominano o Jerzym Dudku, który nie wykluczył pracy przy reprezentacji Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że Polski Związek Piłki Nożnej podjął inną decyzję w sprawie obsadzenia wakatu po Jakubie Kwiatkowskim.

Media podają, kto zastąpi Jakuba Kwiatkowskiego

Portal Sport.pl poinformował, że team managerem reprezentacji Polski ma zostać Łukasz Gawjorek. Nie jest to żadna nowa postać w Polskim Związku Piłki Nożnej, ponieważ z kadrą pracuje od pięciu lat. Ponoć nie ma zastrzeżeń do jego pracy. Dotychczas był odpowiedzialny za kwestie logistyczne związane z funkcjonowaniem drużyny. Gdyby pojawiła się taka potrzeba, to Gawjorkowi ktoś może pomóc i tutaj wspomina się raczej o osobie związanej z kadrą U-21.

Jeżeli chodzi o kwestie związane ze stanowiskiem rzecznika, tutaj Polski Związek Piłki Nożnej ma postawić na Tomasza Kozłowskiego, czyli kierownika Departamentu Komunikacji i Mediów. Według cytowanego portalu ma nie być on obecny na konferencjach prasowych z udziałem selekcjonera i zawodników. Mówimy więc o dużej zmianie względem tego, jak pracował Jakub Kwiatkowski. Na razie nie wiemy, kto zostanie wyznaczony do tego zadania.

Polski Związek Piłki Nożnej nie musi tak bardzo spieszyć się z odpowiedzią na pytanie, kto zastąpi Jakuba Kwiatkowskiego. Następne zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się w marcu. To właśnie wtedy zostanie rozegrane spotkanie półfinałowe w ramach baraży o miejsce na Euro 2024. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się 21 marca w Warszawie z reprezentacją Estonii.

Czytaj też: Jakub Kwiatkowski przerwał milczenie! “Trudno zebrać myśli”