Legia Warszawa jednak nie ściągnie następcy Ernesta Muciego?

Legia Warszawa jednak nie ściągnie następcy Ernesta Muciego?
Icon Sport

W miniony piątek została opublikowana informacja na temat tego, że Albańczyk opuści zespół “Wojskowych” i będzie reprezentował barwy tureckiego Besiktasu. Stołeczny klub zarobił na tej transakcji 10 mln euro. Choć wydawało się, że część z tej kwoty zostanie przeznaczona na wzmocnienia, to istnieje szansa na to, że Legia Warszawa jednak nie ściągnie następcy Ernesta Muciego.

Wielu ekspertów po przeprowadzeniu tego transferu zwracało uwagę na to, że skład Legii Warszawa w tym zimowym okienku został poważnie osłabiony. Z tego względu niektórzy oczekiwali jeszcze znaczących ruchów na rynku transferowym, ponieważ polskie kluby mają taką możliwość aż do końcówki lutego.

Kto zastąpi Ernesta Muciego w Legii Warszawa? Dyrektor sportowy zabrał głos

Polscy dziennikarze wyprzedzają się w podawaniu spekulacji na temat potencjalnego następcy Ernesta Muciego w Legii Warszawa. Okazuje się, że może do takiego ruchu w ogólne nie dojść. Głos w tej sprawie zabrał Jacek Zieliński, a więc dyrektor sportowy tego klubu.

“To musi być to piłkarz, który – są dwa rozwiązania – jest bardzo jakościowym graczem albo taki, który prezentuje poziom bliski Muciego z perspektywą rozwoju. Jeżeli nie uda się doprowadzić takiego transferu, zostaniemy w takim układzie personalnym, jaki mamy obecnie. Jeśli nie zrobimy tego teraz, na pewno poczynimy starania takiego transferu latem” – powiedział w programie Cafe Futbol na Polsat Sport.

“Na ten moment po odejściu Muciego, mamy cztery “dziesiątki”, czyli obsada na tej pozycji wygląda całkiem dobrze” – dodał dyrektor sportowy Legii Warszawa, mając na myśli Josue, Marka Guala, Bartosza Kapustkę i Macieja Rosołka.

Nawet jeśli Legia Warszawa jednak nie ściągnie następcy Ernesta Muciego, to i tak “Wojskowi” dobrze weszli w rundę wiosenną. Podopieczni Kosty Runjaicia pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 1:0 po golu Marka Guala. Już czwartek zagrają z Molde w Lidze Konferencji Europy.