Legia Warszawa ruszy po następcę Ernesta Muçiego? “Realizowałbym to błyskawicznie”

Legia Warszawa ruszy po następcę Ernesta Muçiego? “Realizowałbym to błyskawicznie”
Icon Sport

Cała piłkarska Polska żyła transferem byłego już albańskiego zawodnika “Wojskowych”, który za rekordową kwotę opuścił stolicę naszego kraju i przeniósł się do tureckiego Besiktasu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy Legia Warszawa ruszy po następcę Ernesta Muçiego. Głos w tej sprawie zabrali eksperci na antenie kanału Meczyki.pl.

W piątek gruchnęła wiadomość o transferze Ernesta Muçiego do Besiktasu. Już wcześniej była mowa o innych ofertach, ale ostatecznie turecki klub zapłacił Legii Warszawa 10 mln euro, a dodatkowo “Wojskowi” mogą liczyć na 10 proc. od kwoty następnego transferu albańskiego zawodnika. Czy klub ze stolicy Polski będzie chciał zainwestować część zarobionych pieniędzy we wzmocnienie składu przed resztą tego sezonu?

Kajetan Szmyt trafi do Legii Warszawa? “Chciałbym, żeby się to wydarzyło”

Prawdopodobnie plotek na temat potencjalnych następców Ernesta Muçiego będzie pojawiało się sporo, ponieważ zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie pozostaje otwarte jeszcze przez prawie dwa tygodnie. Pomysłem na antenie kanału Meczyki.pl podzielił się dziennikarz Roman Kołtoń.

“Ja bym realizował to błyskawicznie z punktu widzenia Legii. Chodzi o Kajetana Szmyta. Zapytałem swego czasu Jacka Zielińskiego, dlaczego po niego nie ruszy. To niemożliwe, że takie kluby jak Legia czy Lech nie kupują takiego gościa. Dyrektor sportowy Legii uzasadniał to piłkarsko i mówił, że do Legii nie trafi, bo jest Muçi. Teraz go nie ma, a ja chciałbym, żeby się to wydarzyło” – powiedział Roman Kołtoń.

Kim jest Kajetan Szmyt? To zawodnik Warty Poznań, który wyrasta na jej najważniejszego zawodnika. W bieżących rozgrywkach ma na liczniku 19 spotkań, w których udało mu się zdobyć 6 goli i dołożyć do tego jedną asystę. Z obecnym klubem związany jest kontraktem do czerwca 2025 roku. To, że Legia Warszawa ruszy po następcę Ernesta Muçiego, wydaje się prawdopodobne. Czy będzie nim zawodnik poznańskiej Warty? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi.