Legia Warszawa zwolni trenera? “Zdaję sobie sprawę, że to część biznesu”

Legia Warszawa zwolni trenera? “Zdaję sobie sprawę, że to część biznesu”
Icon Sport

“Wojskowi” w rundzie wiosennej znajdują się w bardzo kiepskiej formie. Podopieczni Kosty Runjaicia w tym okresie dali radę wygrać tylko jedno spotkanie. Z tego względu zaczęto się zastanawiać, czy Legia Warszawa zwolni trenera. Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany na konferencji prasowej po zakończeniu spotkania z Widzewem Łódź.

Stołeczny zespół zanotował w tej rundzie tylko zwycięstwo z Ruchem Chorzów. Potem doszło do odpadnięcia z Ligi Konferencji Europy z Molde. Wydawało się, że Legia Warszawa skupi się na walce o mistrzostwo Polski, ale nadal nie wróciła na zwycięską ścieżkę i głównie rozczarowuje.

Kosta Runjaić zostanie zwolniony? Legia Warszawa pogrążona w kryzysie

Można było sądzić, że dobrym meczem na przełamanie tej złej passy będzie spotkanie z Widzewem Łódź. Legia Warszawa miała okazje na zdobycie gola, ale ostatecznie żaden z piłkarzy “Wojskowych” nie trafił do siatki. W doliczonym czasie gry Fran Alvarez strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla Widzewa Łódź.

Nic więc dziwnego, że kibice mogą się zastanawiać, czy Legia Warszawa zwolni trenera. Na konferencji prasowej padło pytanie o przyszłość Kosty Runjaicia. “Czy boję się zwolnienia? To nie moja sprawa, nie moja decyzja. Ale nie obawiam się, choć zdaję sobie sprawę, że to część biznesu. Wiem ile mnie to kosztowało, by ten zespół postawić na nogi. Przed nami zostało postawione wyzwanie, ale nie tylko przede mną” – powiedział Niemiec cytowany przez portal Legia.net.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, “Wojskowi” mają już na swoim koncie passę sześciu meczów bez zwycięstwa. Na razie Legia Warszawa zajmuje 6. pozycję w lidze i traci do prowadzącej Jagiellonii Białystok 7 punktów, co wciąż nie jest fatalnym wynikiem w kontekście walki o mistrzostwo. W następnej kolejce podopieczni Kosty Runjaicia zmierzą się z Piastem Gliwice. To spotkanie odbędzie się 17 marca o 17:30.